Warsztaty z komiksu dla młodzieży

Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście.
Miejsce: Kolonia Artystów | ul. Dolna 4 | DOM
Czas: 6.04-7.04 oraz 13.04-14.04
Wernisaż 20.04.2014 


Organizator: Fundacja Kultopia
Partner: Kolonia Artystów

Fundacja Kultopia

przedstawia multimedialny projekt „Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście”. Cała zabawa rozpocznie się od warsztatów z młodzieżą, które zostaną przeprowadzone przez młodych i uznanych twórców komiksu z Gdańska. W trakcie warsztatów powstaną kolejne plansze komiksowej opowieści o Dolnym Mieście, które zostaną później zaprezentowane w przestrzeni miejskiej w formie wydruków oraz działań street-artowych. Instalacja-wystawa będzie dostępna przez miesiąc, a rozpocznie ją wernisaż zaplanowanym na 20. kwietnia 2013. Trasa z kolejnymi punktami, w których zamieszczone zostaną komiksowe plansze, znajdzie się na specjalnej mapce-ulotce udostępnionej zwiedzającym.

Już teraz organizatorzy zapraszają do zgłaszanie się na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w dwa kolejne weekendy kwietnia (6.04-7.04 oraz 13.04-14.04) i będą przeprowadzone w czterech grupach (do ośmiu osób każda). 

Warsztaty poprowadzą:

Jakub Babczyński, Tomasz Grządziela, Bartek Stefanowicz, Piotr Szulc oraz Igor Wolski. Zajęcia skierowana są do uczniów i studentów szkół ponadpodstawowych. Jako dolną granicę wieku przyjmujemy 15 lat. Miejscem warsztatów będzie Kolonia Artystów przy ulicy Dolnej 4. 

W celu zgłoszenia się na warsztaty prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dostarczenie kilku próbek twórczości danego uczestnika. 

Wzór formularza znajduje się pod tym linkiem.

Bliższe informacje na temat projektu można uzyskać pod adresem: komikswmiescie@gmail.com
oraz telefonicznie: Dominik Rudasz (695-287-879) i Marek Kraska (503-144-771).

Zapraszamy także na bloga: http://komikswmiescie.blogspot.com