Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie

- obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście - wernisaż wystawy powarsztatowej.
20 kwietnia (sobota) godzina 15.00 
Miejsce: Kolonia Artystów | DOM | ul. Dolna 4
Wystawa dostępna w przestrzeni miejskiej Dolnego Miasta 21.04. - 20.05. 2013
Ulotka z mapką wystawy na www.komikswmiescie.blogspot.com

W ostatnie dwa weekendy (6.04-7.04 oraz 13.04-14.04) w siedzibie Kolonii Artystów przy ulicy Dolnej 4 miały miejsce warsztaty z tworzenia komiksów w ramach projektu "Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście". W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu rysowników amatorów, którzy pod okiem profesjonalistów tworzyli jednoplanszowe historie osnute wokół opowieści i miejskich legend dotyczących tej niezwykle barwnej dzielnicy Gdańska. Nad przebiegiem pracy czuwali młodzi i uznani autorzy komiksów: Jakub Babczyński, Tomasz Grządziela, Piotr Szulc oraz Igor Wolski. Relacji mieszkańców Dolnego Miasto, które były punktem wyjścia do komiksowych scenariuszy dostarczyli Opowiadacze Historii.

W trakcie warsztatów powstało blisko dwadzieścia komiksów, które zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej (ściany budynków, kraty okienne) w formie wydruków w dużym formacie. Wystawę zainauguruje wernisaż w Kolonii Artystów | DOM | przy ulicy Dolnej 4, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 15.00. Na miejscu będzie można spotkać autorów komiksów oraz zobaczyć pokaz slajdów dokumentujących proces ich powstawania. Następnie, już w przestrzeni miasta, koordynatorzy projektu, autorzy prac oraz przybyli goście wspólnie ruszą szlakiem komiksowych plansz.

Trasa z kolejnymi punktami, w których zamieszczone zostaną komiksowe plansze, znajduje się na specjalnej mapce-ulotce udostępnionej zwiedzającym w gdańskich kawiarniach, punktach informacji turystycznej oraz do ściągnięcia na blogu projektu: www.komikswmiescie.blogspot.com

Organizatorem

projektu dofinansowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku jest Fundacja Kultopia. Warsztaty i wernisaż odbyły się w Kolonii Artystów | DOM | przy ulicy Dolnej 4. Części opowieści o Dolnym Mieście dostarczyli Opowiadacze Historii. 

Kontakt:
www: www.komikswmiescie.blogspot.com
facebook.com/FundacjaKultopia
e-mail: komikswmiescie@gmail.com
tel.: Marek Kraska 503 144 771 | Dominik Rudasz 695 287 879


Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Gdańsk.
Organizator Fundacja Kultopia
Partnerzy:
Kolonia Artystów
Opowiadacze Historii 
Karta do Kultury