LIGHT

09-11.09.2016
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Klub Sfinks 700 w Sopocie
Teatr na Plaży w Sopocie

Motywem przewodnim VI edycji festiwalu jest Światło / Light.
Zaproszeni artyści zaprezentują instalacje i koncerty audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem.

Na VI edycję festiwalu składają się koncerty w przestrzeni Państwowej Galerii Sztuki, Klubie Sfinks 700 w Sopocie oraz instalacje kinetyczne w Teatrze na Plaży + instalacje świetlne w przestrzeni publicznej Miasta Sopotu. Zaproszeni zostali kompozytorzy i artyści, którzy w swoich pracach posługują się światłem i czynią to w twórczy oraz innowacyjny sposób. Technologicznej zręczności towarzyszy świadomość estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia.

VI edycja Open Source Art Festival ma na celu prezentację najciekawszych projektów audiowizualnych oraz instalacji artystycznych, które traktują światło jako narzędzie krytyczne, pozwalające uchwycić i wyrazić najważniejsze przemiany dokonujące się we współczesnym świecie. Światło będzie pełnić funkcję przejścia między tym, co rzeczywiste i wirtualne. We współczesnym świecie oba wymiary mieszają się i przenikają, tworząc nowy typ rzeczywistości hybrydowej.

www.osafestival.pl

Program

09.09.2016 (piątek)
PGS

21.00 Mirosław Filonik (PL) / instalacja
21.00 Anna Zaradny (PL)
22.00 Paul Jebanasam & Tarik Barri / Continuum (UK)
23.00 Samuel Kerridge / Fatal Light Attraction (UK)

Sfinks700
Scena główna:

00.00 Akton (PL)
01.00 OAKE / DJ set (DE)
03.00 Blazej Malinowski / Live (PL)

Fontanna:
Jacek Ql / Clicktime Kliq

10.09.2016 (sobota)
PGS

21.00 Mirosław Filonik (PL) / instalacja
21.00 Wilhelm Bras (PL)
22.00 Ueno Masaaki (JP)
23.00 Marcus Schmickler & Carsten Goertz (DE)

Teatr na Plaży
18.00 - 21.00 Alex Augier / VVVOXEL instalacja

11.09.2016 (niedziela)
PGS
21.00 Mirosław Filonik (PL) / instalacja

Teatr na Plaży
18.00 - 21.00 Alex Augier / VVVOXEL instalacja

Bilety:

60 pln karnety I pula - wysprzedane!
80 pln karnety II pula (w tym bilet do Sfinks700) - www.biletomat.pl
30 pln bilet jednodniowy (dostępne godzinę przed koncertami w Państwowej Galerii Sztuki oraz "na bramce" klubu Sfinx700). 

Uwaga płatność za bilety tylko gotówką. 

Lokalizacje:

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie / Plac Zdrojowy 2
Teatr na Plaży / al. Mamuszki 2
Sfinks 700 /al. Mamuszki 2
Dwie Zmiany / ul. Bohaterów Monte Cassino 41

Organizator:
Kolonia Artystów

Współorganizator:
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Partnerzy:
Teatr na Plaży
Sfinks700
Dwie Zmiany

Patronat medialny: 
Gazeta Wyborcza / Co Jest Grane24
Magazyn Szum
Laif
Aktivist
FYH
muno.pl
Trzecia Fala
Glissando
Nowe idzie od morza
Pitu Pitu Trójmiasto

Wsparcie techniczne:
Luminaris. Wsparcie wizualne
Sound Support Pro / Function One
MOOV

Projekt jest realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Plakat / ulotka

Idnetyfikacja graficzna: OZG

 

Trailer

OSA Festival 2016 / trailer from Kolonia Artystów on Vimeo.

AKTON

Miejsce: Klub Sfinks 700 w Sopocie
09.09.2016 / godz. 00.00

AKTON jest kolejnym projektem DJ-skim/nośnikiem dźwiękowych fascynacji Artura Kwiatkowskiego /Arht Langfuhr/.
Fani ciężkich, elektronicznych brzmień mogą go kojarzyć przede wszystkim z różnych imprez oscylujących wokół hardcore/breakcore czy ciężkiego drum’n’bassu, na których występuje od 2004 roku jako ARh+.

Jego sety współtworzone z Jackiem Chodzińskim jako Nikodem Langfuhr były prezentowane w szwedzkim radiu lfo.fm prowadzonym przez Mikę Hallbäcka (Rivet, Grovskopa), falach Radia Szczecin i litewskim portalu Secret Thirteen.

Jako PURE. występuje gościnnie na składance polskiego dub techno „Szmery” wydanej w wytwórni Kanu Kanu.

Artur jest również współtwórcą tła dźwiękowego towarzyszącego stałej ekspozycji w gdańskiej Piwnicy Romańskiej. Nagranie w zmienionej wersji zostało wydane przez oficynę BDTA jako Danziger Keller.

AKTON został stworzony z zamiłowania do rytualnych brzmień industrialu,mroczniejszych odmian muzyki elektronicznej i płyt winylowych.

Podczas OSA, AKTON zaprezentuje seta przygotowanego specjalnie na potrzeby festiwalu.

kanukanu.bandcamp.com/album/kanu-002-v-a-szmery
soundcloud.com/pureiam
bdta.bandcamp.com/album/danziger-keller

Alex Augier / VVVOXEL

Objekt audiowizualny
Dźwięk: 2.0 ch projekcja na strukturze VOXEL
Długość : 4’30 loop
Miejsce: Teatr na Plaży
10-11.09.2016 w godzinach 18.00 - 21.00

vVvoxel jest instalacją audiowizualną która rozszerza anamorficzne doświadczenie możliwe dzięki odpowiedniej wersji scenicznej projektu oqpo_oooo. Kwestionuje delikatność naszego systemu percepcji, naszej relacji do tego co realne i wirtualne przez sensoryczne doświadczenia, które mieszają nasz zdrowy rozsądek ze zmysłami. W projekcji video anatomia kubika użytego w projekcie oqpo_oooo jest przetworzona na nowo, dzięki czemu formy, które zostały przypuszczalne, stają się widoczne.

Vvvoxel jest ko-produkcją l’Institut Français du Japan(Tokyo, JP), Media Ambition Tokyo(Tokyo, JP) i Alexa Augiera (Paris, FR). Został stworzony podczas 2016 Digital Chock x Media Ambition w Tokyo (Mori Tower, Tokyo, JP).

Alex Augier jest muzykiem elektronicznym. Pracuje i mieszka w Paryżu. Kiedy był bardzo młody, nauczył się sam grać na fortepianie, perkusji i bębnach, od tamtej pory poświęcił się kompozycji i muzyce komputerowej. Następnie zapisał się na lekcję do Computer Music Designer » Master 2, by w roku 2013 w celu pogłębienia własnej twórczości zapisać się na University Jean Monnet, Saint-Etienne, FR. Alex Augier jest projektantem muzyki komputerowej w Théâtre de la Renaissance (Oullins Lyon, Francja) oraz w IRCAM (Paryż, Francja), gdzie poszerza swoją wiedzę w dziedzinie syntezy i sterowania dźwiękiem przestrzennym. Podczas OSA 2015 zaprezentuje najnowszy projekt o nazwie oqpo_ooo. Jest to projekt audiowizualny, który został utworzony podczas premiery festiwalu Scopitone 2014, gdzie Alex dzielił scenę z projektem Superposition Ryoji Ikeda (Ikeda występował w Sopocie w podczas OSA 2013). W ramach warsztatów InVivo Electro Live prowadzonych przez Roberta Henke (Manifeste festival 2014) stworzył N[order]ISE, wielokanałowy audiowizualny performance 10.4) in situ (Nef Curial of the 104, Paryż). Jego prace dotyczą estetyki cyfrowej i przyjmują formę instalacji audiowizualnych. Alex broni procesu twórczego, gdzie projektowanie, programowanie i nowe technologie są integralną częścią projektu artystycznego.

www.alexaugier.com
https://vimeo.com/110012500