Pruski – live

W dniu 16.07.2021 o godzinie 20:30 zapraszamy na koncert.
Kolonia / Gdańsk / Wrzeszcz.

Bilety: https://app.evenea.pl/event/pruski/
Pula 01/ 20 złotych
Pula 02 / 30 złotych

Pruski - twórca muzyki elektronicznej, tworzący na pograniczu ambientu oraz muzyki eksperymentalnej. Związany z brytyjską wytwórnią Whitelabrecs oraz włoską Krysalisound. Do tej pory wydał pięć solowych albumów eksploatujących różne odcienie ambientu. Oprócz działalności produkcyjnej swoją twórczość prezentuje również w formie koncertowych liveactów. Dzięki wykorzystaniu różnych technik improwizacji każdy koncert jest niepowtarzalnym spotkaniem ze słuchaczami. Do tej pory prezentował swoje produkcje na Festiwalu Ambientalnym, Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival i wielu innych miejscach.

O nowym albumie: 

Whispers (Whitelabrecs (UK) https://whitelabrecs.bandcamp.com)
Data premiery: 26/06/2021

Whispers jest drugim albumem Pruskiego w barwach brytyjskiej wytwórni Whitelabrecs. Estetycznie jest to kontynuacja brzmień jakie znalazły się na poprzednim albumie Playgrounds. W odróżnieniu od poprzedniego, nie jest to odpowiedź dotycząca konkretnego obszaru rzeczywistości. Tym razem całość ma bardziej abstrakcyjny charakter, osadzony w metafizycznym koncepcie. Spokojne brzmienia naprzemiennie mieszają się z brudnymi strukturami, tworząc kolejne utwory będące tytułowymi szeptami.

Koncert jest realizowany w ramach projektu pt. OPEN.

Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat medialny:
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.