23.03.2019 godz. 20:00

Maciek Polak – muzyk (do niedawna młodego pokolenia), fachman od starych syntezatorów, ale w praktyce i pracy twórczej specjalista od niełatwego i zmitologizowanego instrumentu, jakim jest blisko 50 letni klasyk, brytyjski EMS Synthi AKS. Na tych instrumentach właśnie, razem z Maćkiem Bączykiem (Robotobibok, Małe Instrumenty, Kristen) jako zespół Pin Park w 2017 roku wydał płytę „Krautpark”, która odbiła się szerokim echem zarówno w kręgach sympatyków klasycznej elektroniki, jaki i zwolenników nieoczywistej, syntezatorowej muzyki improwozowanej. 

Od lat aktywny wykładowca z dziedziny podstaw syntezy analogowej i modularnej, historii syntezatorów analogowych oraz publicysta i autor tekstów z tej dziedziny. Zawodowo, w ramach firmy analogia.pl, zajmuje się również  renowacją i serwisem analogowych instrumentów muzycznych. 

W 2018 roku ukazała się nakładem brytyjskiego wydawnictwa Apekwolf jego autorska płyta zatytułowana „Exercises for Synthi AKS solo”, która jest wydawnictwem nietypowym i bez precedensu, ponieważ do jej nagrania użyty został ekstremalnie ograniczony zestaw środków wyrazu: Synthi, dwie kostki gitarowe oraz najprostszy looper. 

Podczas koncertu Maciek zaprezentuje po części materiał już opublikowany, ale też rozwinie improwizowane nagrania ze swojego niemalejącego archiwum.

Wstęp 10 pln. 

Organizator:
Kolonia Artystów
Patronat:
Nowe idzie od morza
Glissando

Koncert jest realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).