21.07.2017

>>> Dzięki współpracy Up To Date Festival, Open Source Art Festival, Kolonia Artystów oraz Miasta Białystok – przy wsparciu marki The Brooklyn Brewery – czeka nas kilka godzin podróży w głąb dźwięku. 

21 lipca br. specjalnie zaaranżowana i przygotowana przestrzeń Plenum sprzyjać będzie komfortowi odbioru muzyki, natomiast zasada zachowania ciszy podkreśli atmosferę wydarzenia.

Tego też dnia Open Source Art Festival przedstawi listę artystów tegorocznej edycji – bądźcie czujni!

W czasie II Pomorskiego Salonu Ambientu wystąpią:

° Deadbeat Music
° Jacek Maciejewski QL
° Dtekk

>>> Deadbeat to pseudonim Scotta Monteitha, Kanadyjczyka, który od 2000 roku tworzy i wydaje niezwykłą muzykę zanurzoną w głębokich, okołodubowych, rytmicznych eksperymentach. Tym, co stanowi o klasie i wielkości Deadbeata stanowi "bezdomność" jego kompozycji – trudno jednoznacznie określić twórczość Scotta, przyporządkować ją do etykiet gatunkowych i opisać prostymi słowami. Deadbeat to zdecydowanie jedna z największych i najbardziej inspirujących postaci współczesnej elektroniki.

>>> Jacek QL, poszukując swojego brzmienia, przeszedł drogę od wczesnej muzyki house'owej przez techno i trance, aby finalnie całkowicie poświęcić się graniu i promowaniu szeroko rozumianej muzyki chilloutowej. Aktywny od początku lat 90-tych. Współtworzył olsztyńską scenę klubową. Rezydent i menedżer muzyczny kultowego warszawskiego klubu Le Madame. Twórca oraz animator najprężniejszej wówczas sceny chilloutowej Warszawy. Od ponad dekady gra jedynie sety chilloutowe, unikając zgiełku głównego parkietu na rzecz magicznej atmosfery chill-roomów. Początkową fascynację organicznymi brzmieniami sceny austriackiej i niemieckiej uzupełnia elektroniką, eterycznym d'n'b, nie stroniąc od minimalu, klików czy street poetry. 

>>> Dtekk to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco.

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 9. lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. 

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kumulacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.