DOWNTOWN BEATS

WARSZTATY MUZYKI ELEKTRONICZNEJ DLA MŁODZIEŻY
Autorski projekt Kuby Kristo
W ramach projektu „DOM | Dolne Otwarte Miasto”

 


OPIS:
Warsztaty "Downtown Beats” to cykl spotkań mający na celu zapoznać uczestników z procesem tworzenia muzyki elektronicznej, obsługą sprzętu służącego do tych celów oraz możliwościami prezentacji i promocji swoich pomysłów. Nie każde dziecko zainteresuje się taką formą artystycznego wyrazu, ale można spodziewać się, że kilku uczestników warsztatów zgłębi temat 
i odkryje nową pasję, która z jednej strony może na dłuższą metę umożliwić indywidualny rozwój artystyczny, a z drugiej ożywić dzielnicę dzięki aktywności twórczej jej mieszkańców.

PLAN SPOTKAŃ:
Podczas zajęć uczestnicy na początku będą zapoznawać się ze sprzętem oraz działaniem urządzeń służących do tworzenia bitów, programowaniu ścieżek melodycznych (syntezatory). Później zajmiemy się prostymi aranżacjami, będziemy nagrywać interesujące motywy, by następnie poddać je miksowi w programach komputerowych.Na koniec każdego spotkania powstanie wspólnie stworzony utwór.

GRUPA DOCELOWA:
Młodzież z rejonu Dolnego Miasta w wieku licealnym.
Grupa zmienna – na każdym spotkaniu z cyklu nowa grupa
Grupy 5 – osobowe.

TERMINY:
13.04.2013 | 12.00 - 17.00
12.05.2013 | 12.00 - 17.00
01.06.2013 | 12.00 - 17.00

Zadanie jest współfinansowane

ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Gdańska w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.


Organizator: Kolonia Artystów
Partner projektu: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Bliżej Centrum" w Gdańsku.