CENTRALIA / MAZUT / EMMA ZUNZ

06.05.2016 godz. 19.00
Nowa Kolonia
Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk 

Wstęp 15 PLN
Wydarzenie jest realizowane ze środków własnych (Do It Anyway).

Organizator:
Kolonia Artystów / BDTA

Patronat:
Nowe Idzie od Morza / Konkubinat Kultury / Trzecia Fala / Glissanodo

CENTRALIA
Projekt muzyczny Pawła Starca, poruszający się w rejonach ambientu, techno czy noise. Koncentruje się na audialnych zapisach i interpretacjach przemocy, w jej szerokim rozumieniu. W październiku zadebiutował w BDTA kasetą „Discipline", chwilę wcześniej pojawił się na wydanej przez Jasień składance zatytułowanej "Kaleidofon". Oprócz działań pod szyldem Centralia, współtworzy również duet Mazut.

https://bdta.bandcamp.com/album/discipline
http://centralianoise.tumblr.com/

 

MAZUT
Dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione w śmieciach magnetofonowe taśmy, sample z kaset motywacyjnych i starych kaset wideo, mikrofon unitra, syntezatory, automat perkusyjny, kasetowy czteroślad, obskurna piwnica w centrum miasta, mazut. Analogowy rytmiczny hałas.

https://www.mixcloud.com/bdta/bdp-ii-mazut/
https://bdta.bandcamp.com/album/1

 

EMMA ZUNZ
Jednoosobowy projekt z Wrocławia. Elektronika z naciskiem na bity i industrialnym feelingiem. Mniej abstrakcji i eksperymentu, więcej narracji i zakotwiczenia w przeszłości. Proste melodie i gęste podkłady. Vintage, pastisz i haunt. W warstwie koncepcyjnej sporo odniesień pozamuzycznych. Silny wpływ techno, ale raczej tego do słuchania, niż do tańczenia. Na początku kwietnia zadebiutuje w BDTA swoim pierwszym wydawnictwem na CDR.

https://soundcloud.com/emma-zunz-896439460