Yegor Zabelov + Katarzyna Podpora | koncert

11.06.2022 godz. 20:00
Kolonia / Gdańśk / Wrzeszcz

Bilet 20 / 30 pln
Dla posiadaczy Kart Kolonijnych wstęp wolny.|
https://app.evenea.pl/event/yzkp/

__________________________

Yegor Zabelov jest jednym z najbardziej unikatowych akordeonistów w Europy Wschodniej. Jako kompozytor ma w swoim dorobku artystycznym muzykę do spektakli teatralnych oraz filmów.

Zabelov poświęca swoją pracę odkrywaniu możliwości instrumentu, w którym się specjalizuje, niejednokrotnie docierając jego granic. Akordeon staje się w jego rękach narzędziem kreowania przeżyć mistycznych, a występy przybierają formę muzycznego rytuału.

W ciągu ostatnich kilku lat Zabelov skupił się na swojej karierze solowej. Muzyk jest częstym gościem Europejskich festiwali, między innymi w Polsce, gdzie zagrał podczas Ethno Port w Poznaniu oraz Ethniesach w Bydgoszczy.

Obecnie Zabelov mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje nad swoją drugą solową płytą.

Yegor Zabelov jest stypendystą programu Gaude Polonia prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury dla artystów z Europy Środkowo-Wschodniej. Opiekunem projektu w ramach stypendium jest Maksym Kohyt

https://yegorzabelov.bandcamp.com [bandcamp]
https://www.youtube.com/c/YegorZabelov [yt]

__________________________

Katarzyna Podpora – freelancerka działająca w polu sztuki wizualnej i dźwiękowej, skupiona na nasłuchiwaniu przestrzeni - rzeczywistej, emocjonalnej, językowej - biografiach rzeczy, fenomenie zapisu dokonywanego za pośrednictwem różnych mediów; w swoich pracach porusza kwestie uwrażliwienia na niestabilne procesy pamięci, budowania narracji i postrzegania otoczenia w relacji z jego materialnością; jako ‘połowa’ duetu PODPORA/KOHYT - tworzącego muzykę eksperymentalną, elektroakustyczną, improwizowaną - używa zmiennego instrumentarium, na które składają się liczne obiekty znalezione, instrumenty nietypowe, zdezelowane, preparowane przy pomocy przedmiotów różnego pochodzenia, płyty gramofonowe, taśmy z nagraniami terenowymi; wszystkie te obiekty posiadają swoje historie i niosą z sobą znaczenia, które wyrażają się i łączą w dźwięku.

PODPORA/KOHYT Nights Are Numbered LP [bandcamp]

https://podporakohyt.bandcamp.com/album/nights-are-numbered

JACASZEK/PODPORA/KOHYT LP [bandcamp]

https://podporakohyt.bandcamp.com/.../jacaszek-podpora-kohyt

PODPORA/KOHYT [yt]

https://www.youtube.com/watch?v=r9GoXce-o9Y&t=3s https://www.youtube.com/watch?v=pSdcewOwo3o https://www.youtube.com/watch?v=b0mdpLbWIi4

__________________________

Bilet 20 / 30 pln
Dla posiadaczy Kart Kolonijnych wstęp wolny.

https://app.evenea.pl/event/yzkp/