ZASIEJ PARTYCYPACJĘ - happening!

19 marca 2012, godz. 15.00-17.00
Miejsce: Kolonia Artystów, ul. Miszewskiego 18

Kręcenie krótkiego spotu propagujący ideę wspólnego decydowania o przestrzeni miejskiej. Projekcja filmu Jacka Niegody „Komunikat” (film jest częścią cyfrowego archiwum edukacyjnego Kolonii Artystów tworzonego w ramach projektu WRZESZCZ ART!), który stał się inspiracją do przeprowadzenia warsztatów. Kolejnym krokiem będzie wykonanie sesji fotograficznej uczestników ubranych w ciemne stroje na białym tle. Każdy uczestnik wybierze jedną literę ze słowa PARTYCYPACJA, którą zbuduje z własnego ciała (uwaga litery mogą być budowane w parach).

Prosimy o przygotowanie ciemnych ubiorów.
Zgłoszenia: 
telefonicznie 58 304 75 22 lub 606 822 180
mailowo: trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl

Akcja ?Zasiejmy Partycypację?

Data: 20 marca 2012 roku od godz. 15.00
Miejsce: Plac Waryńskiego (przy Restauracji Chińskiej, kwartał ulic Waryńskiego, Czarnieckiego, Al. Grunwaldzkiej) w Gdańsku Wrzeszczu 
Uczestnicy warsztatów pod okiem Robotników Sztuki z PGR ART wykonają happening „body language”. Akcja polega na ułożeniu wyrazu „PARTYCYPACJA”, w którym litery to obywatele i mieszańcy WRZESZCZA. Proces tworzenia PARTYCYPACJI zostanie zdokumentowany przez Sylwestra Gałuszkę i Mikołaja Jurkowskiego, którzy wyprodukują film promujący ideę uczestniczenia mieszkańców w decydowaniu o mieście i zapraszający na kolejne spotkania w ramach projektu „Zasiej partycypację”.

„Zasiej partycypację”
Scenariusz i opracowanie: Robotnicy Sztuki PGR ART
Produkcja: Krytyka Polityczna
Partner strategiczny: Kolonia Artystów
Do zobaczenia we WRZESZCZU!