Zapraszamy na aukcję dzieł trójmiejskich artystów:

17.01.2016 godz. 15.00 - 20.00
Nowa Kolonia, Al. grunwaldzka 51
Gdańsk, Wrzeszcz

Althamer Paweł, Blajchert Katarzyna, Chodziński Maciej, Elvin Flamingo, Fijałkowska Katarzyna, Fluder Joanna, Gayer Michał, Golińska Gosia, Kalwajtys Anna, Kardas Karolina, Katarzyna Swinarska, Kolendo Lucyna, Kotarska Aleksandra, Królikiewicz Anna, Krutulski Leszek, Matsumoto Monika, Mellin Magdalena, Michał Linow – Pikaso, Nowicki Krzysztof, Nowosielska Agata, Orbaczewska Anna, Orzechowska Patrycja, Peter Fuss, Ronnberg Diana, Salamon Maciej, Szymończyk Michał, Trześniak Przemysław, Walentynowicz Dorota, Waras Mariusz, Witkowska Anna, Witkowski Adam, Wyrzykowski Piotr, Zaleska Maja, Zawicki Marcin, Żwirek Rafał.

Podczas aukcji posłuchamy:
PIKADOR | TOMEK HOAX | RYTHM BABOON - live set.
ADAM WITKOWSKI – live act.

W okresie świątecznym i noworocznym Pan Leon (palacz weglem na Dolnym Mieście) nie wywiązał się ze swoich obowiązków ogrzewania lokalu (piec zasilany węglem) co spowodowało zamarznięcie kaloryferów, a w następstwie ich popękanie i zniszczenie. Jesteśmy zmuszeni do wymiany całej instalacji grzewczej, aby kontynuować działania w Kolonii Artystów na Dolnym Mieście zarówno w pracowniach jak i w przestrzeni wystawienniczej. 

Dla wielu z nas jest to przestrzeń wyjątkowa i potrzebna. 

Odbyło się tu dużo wystaw indywidualnych, akcji performance, a także obron prac magisterskich i doktoranckich. 

Koszty związane z wymianą grzejników i uruchomienie instalacji centralnego ogrzewania po awarii to szacunkowo, według wyliczeń specjalistów 8000,00 zł. 

Zebrane fundusze ze sprzedaży dzieł sztuki zostaną w całości przekazane na pokrycie kosztów wymiany grzejników i uruchomienie instalacji centralnego ogrzewania po awarii w Kolonii Artystów Dolne Miasto, w budynku przy ul. Dolnej 4 w Gdańsku.

W najbliższą niedzielę - 17.01.2016 w godzinach 15.00 – 20.00 organizujemy aukcję dzieł sztuki artystów związanych i zaprzyjaźnionych z Kolonią (wszystkich którzy brali czynny udział w tworzeniu programu na Dolnym Mieście oraz tych którzy w najbliższych latach będą wystawiać swoje prace w tej przestrzeni). 

Wszystkie prace wystawione na aukcji będzie można nabyć po cenie 200 pln.

Dziękujemy wszystkim artystom za wsparcie i przekazanie dzieł sztuki na aukcje!

Poster

by SG