29.03.2019 godz. 21:00

Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)
Kolonia / Gdańsk 

Veronika Mayer (audio)
Urodziła się w 1977 r. Kompozytorka i artystka dźwiękowa mieszkająca w Wiedniu. Jej utwory obejmują kompozycje instrumentalne i elektroakustyczne, instalacje dźwiękowe i koncerty z użyciem instrumentarium elektronicznego. Aktywnie działa na polu improwizacji elektronicznej, występuje solo i z innymi muzykami, także z artystami wizualnymi. Jej prace były prezentowane na różnych festiwalach muzyki współczesnej i eksperymentalnej w Austrii, Argentynie, Czechach, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Włoszech, Meksyku, Szwajcarii, na Słowacji i w USA. 

veronikamayer.com

Conny Zenk (wideo)
Conny Zenk – urodziła się w 1985 r. Jest kompozytorką wizualną, artystką wideo i medialną, mieszkającą w Wiedniu. Pracuje nad takimi tematami, jak media społecznościowe, migracja, gender i feminizm, a także nad koncepcjami urbanistycznymi, architektonicznymi i przestrzennymi. W różnych projektach muzyki audiowizualnej jej głównym zadaniem jest tworzenie języka improwizacji pomiędzy różnymi obszarami artystycznymi. Za pomocą programów generatywnych tworzy abstrakcyjne elementy, takie jak linie i powierzchnie oscylujące, migotanie ziarniste i impulsy stroboskopowe. Conny Zenk bawi się pojęciem percepcji i tego, co nie jest widoczne. 

connyzenk.com

Bilety:

Przedsprzedaż 20 pln
W dniu koncertu 30 pln

Organizator:
Kolonia Artystów

Patronat:
Nowe idzie od morza
Glissando

Koncert jest realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

 

Veronika Mayer & Conny Zenk
audio-visual improvisation

Conny Zenk (visuals) and Veronika Mayer (electronics) are performing as a duo since 2012 – developing their audio-visual language and compositions in an ongoing collaborating research. Digital distortion of noise generates oscillations of sound, deep colours and linear movements – constantly changing, sampling and rescanning.

Veronika Mayer and Conny Zenk are realising their installative works with a site-specific and improvisational approach. All of their works, improvised live-performances as well as audio-visual installations, have a strong focus on temporality, which is created by their audio-visual layers themselves.

https://connyzenk.com/
https://veronikamayer.com

Poster

by SG