Nagrobki - koncert 13.04.2024 | g. 20:00

Kolonia | Gdańsk
Bilety 39 pln / 49 pln / 59 pln
https://app.evenea.pl/event/nagrobki/

Nagrobki to Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Swoją muzykę nazywają nekropolo, co oznacza autorską mieszanką gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o takiej nazwie, teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. 

Do tej pory wydali cztery płyty studyjne - Pańskie wersety (2014), Stan Prac (2015), Granit (2017), Pod Ziemią (2019) jedną płytę koncertową - Na żywo 2019 (2021) oraz kilka limitowanych wydawnictw z muzyką teatralną. Muzycy w studio często są wspierani przez Ola Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.

Zespół tworzy również muzykę do spektakli teatralnych m.in.: Intro Narodowe i Koniec wielkiej wojny Teatru Dada von Bzdülow oraz dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika - Słowo o Jakóbie Szeli w Teatrze Śląskim w Katowicach i Portret trumienny w Teatrze Polskim w Poznaniu, Marcina Libera Krótka rozmowa ze Śmiercią w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a także do słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec Przemocy Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.

Nagrobki zagrały do tej pory około dwustu koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Springbreak, Tauron Nowa Muzyka), wystawiały swoje prace wizualne w galeriach sztuki (Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Biennale Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki w Szczecinie), wydały książkę o własnej twórczości - Spalam się.