15.05.2021

o godzinie 19:00 zapraszamy na otwarcie wystawy Radka Sirko pt. „Soundproof”.
Wystawa czynna: 15.05-13.06.2021 w godzinach 20:00 – 22:00

Radek Sirko / Soundproof

To co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze rozkładając godziny w klepsydrze aż to co było wcześniej powróci raz jeszcze

Instalacja ultradźwiękowa Soundproof składa się z czterech połączonych ze sobą pryzmatów. W podstawie każdego z nich zamontowane zostały blaszki emitujące ultradźwięki o częstotliwości około 110 kHz. Zanurzone w wodzie spełniają funkcję dyfuzorów – atomizerów stosowanych w nawilżaczach powietrza. Dzięki nim woda zostaje rozpylona w postaci strumienia mgiełki, skrapla się na pochyłym suficie pryzmatu i spływa do brodzika kolejnego z nich. Destylowana ciecz krąży w zamkniętym obiegu czterech akwariów.

Radek Sirko – artysta dźwiękowy, producent, kurator, teoretyk kultury i mediów. współtwórca wydawnictwa Audile Snow, w którym wydaje eksperymentalną muzykę elektroniczną i multimedia na kartach microSD. jako Duy Gebord występował na żywo między innymi na festiwalach Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum, Unsound i Cocart oraz na licznych wydarzeniach cyklicznych: Brutaż, Fala dźwięku, NIC czy Szkalunek. autor filmu Pogłos/Reverberation, członek muzyczno-aktywistycznego kolektywu Destitute, współorganizator cyklu imprez umór. często współpracuje z Glissandem, Biurem Dźwięku Katowice i kolektywem Oramics.

Miejsce: Kolonia Artystów / Aleja Grunwaldzka 51 / Gdańsk / Wrzeszcz

Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN.

Projekt OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska

Kurator: Sylwester Gałuszka

Organizator: Kolonia Artystów

Patronat medialny: Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury

Poster

by Anna Witkowska