Wernisaż // SNAP out of it! //

09.03.2018 godz. 19:00 - 21:00
? Kolonia Artystów - Dolne Miasto ?

Wstęp wolny 

Przy konstruowaniu hasła towarzyszyła nam myśl o zagracających nas zasobach cyfrowych. Miliony plików w każdym urządzeniu i w Internecie, których ciężko nam się pozbyć. W języku angielskim kompulsywne gromadzenie określa się słowem „hoarding”. Hoarder to osoba, która zagraca swoje otoczenie, zbiera śmieci albo inne rupiecie, ale można użyć tego słowa również w kontekście doświadczeń i przeżyć. Kogoś chorego na alkoholizm można określić hoarderem alkoholu, a seksoholika hoarderem seksu. 

Generacja milenialsów: pokolenie Y, a także najmłodsze pokolenie Z – to osoby z wielkimi możliwościami, ale też sporym obciążeniem. Technologia daje nam możliwość sprawdzenia wiedzy w różnych źródłach, pozostawia nam jednak mało czasu na myślenie autonomiczne i wyrobienie sobie własnych poglądów.

Według danych z INTERNETU „dochodzi do stopniowej alienacji pokoleniowej – nie kontaktujemy się niemal wcale z przedstawicielami poprzednich pokoleń (nie licząc rodziców).”

Życie w nadmiarze bodźców i treści może budzić w ludziach skrajne postawy. 

Kolejny termin, który warto znać FOMO (fear of missing out) uczucie dyskomfortu wynikające z obawy przeoczenia ważnej informacji, szansy na doświadczenie czy nawiązanie interakcji społecznej. Silnie związane z rozpowszechnieniem urządzeń mobilnych i rozwojem serwisów społecznościowych. Badacze zjawiska szacują, że może na nie cierpieć nawet 70% dorosłych z krajów rozwiniętych. 

Artyści zaspamowali nas swoimi pracami. Wystawa dostarczy ważnych informacji, szansy na doświadczenie czy nawiązanie interakcji społecznej. Nie przegapcie! #FOMO 

-------------------------------------------------------------------------------------

artyści i artystki

-------------------------------------------------------------------------------------

Agata Rucińska
Agnieszka Pietrzyk
Aleksandra Sarna
Anna Sztwiertnia
Barbara Nawrocka
Ewelina Kamińska
Katarzyna Stępień
Kinga Dobosz
Maciej Lewandowski
Martyna Iwańska
Michał Lenda
Michał Linow
Monika Czyżyk
Patryk Różycki
Marta Jegierska
Magdalena Babraj
Izabela Rakowska

-------------------------------------------------------------------------------------------