Kacper Kowalski - premiera książki.

26.11.2021 | g. 19:00
Kolonia | Wrzeszcz
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie w ramach premiery książki Kacpra Kowalskiego. Arché to opowieść o relacji ludzi i natury, refleksja na temat związku między przeszłością a teraźniejszością, którą można dostrzec w ludzkiej potrzebie duchowości, a w naturze – w symbolach wyłaniających się w krajobrazie.

Kacper Kowalski fotografuje z lotu ptaka od dwudziestu pięciu lat, przemierzając przestrzenie w okolicy Trójmiasta. W najnowszym projekcie, Arché, Kowalski pogłębia poszukiwania, które rozpoczął tworząc nagradzane serie zdjęć: Efekty uboczne i Over. W Efektach ubocznych artysta koncentrował się na działalności współczesnego człowieka i jego relacji z naturą. Over jest cichą eksploracją stanów emocjonalnych samego twórcy i jego wizją przyszłości jako post-apokaliptycznej epoki, która wyłania się z abstrakcyjnych pejzaży fotografowanych zimą. Arché (gr. „początek rzeczy”) przenosi dotychczasowe rozważania na poziom uniwersalny.

Światowa premiera książki Arché miała miejsce na targach Paris Photo w listopadzie 2021.

Kacper Kowalski (ur. 1977) Jest pilotem i architektem, ale zdecydował się poświęcić życie największej pasji - fotografii. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie, a także odkrywa język symboli, którym komunikuje się natura. Otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo (trzykrotnie), Picture of the Year International POYi (pięciokrotnie) i wiele innych. Jego pierwsza książka, Efekty uboczne, ukazała się w 2014 roku, druga - Over - została wydana w 2017 roku. Jego zdjęcia były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. Reprezentuje go agencja Panos Pictures i galeria Atlas w Londynie i Bildhalle w Zurychu i Amsterdamie.

www.kacperkowalski.com

Organizator: Kolonia Artystów
Projekt książki: Ania Nałęcka-Milach / Tapir Book Design
Teksty: Andri Snær Magnason, Kacper Kowalski
Kuratorka projektu: Wiktoria Michałkiewicz
Druk i oprawa: Grafix, Gdańsk Koordynacja: Leszek Marcinkowski MCG