Rozegraj miasto z sąsiadami

6.11.2015 godz. 18.00
Finał projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” w Kolonii Artystów
Ostatnia odsłona projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w piątek, 6 listopada o 18.00 w Kolonii Artystów. Rozgrywkę poprzedzi wystawa.

„Rozegraj miasto” to emocjonująca gra planszowa, która jednocześnie zwiększa kompetencje obywatelskie uczestników rozgrywki. Ostatnia odsłona odbędzie się w położonej we Wrzeszczu Górnym Kolonii Artystów. Wrzeszczanie będą mieli szansę spotkać się z radnymi i wspólnie porozmawiać o najważniejszych sprawach dzielnicy, wcielając się w role mieszkańców probiznesowych, proekologicznych, prorodzinnych i przedstawicieli władz. Czy w okolicy jest dostateczna ilość stojaków rowerowych? Czy potrzebujemy we Wrzeszczu więcej parkingów czy sklepów? A może warto postawić na różnorodne centra kultury i oddolne inicjatywy?

Przebieg gry moderują animatorzy i badacze, Adam Konopka i Dominik Krzymiński, którzy przybliżą najważniejsze pojęcia i metody budowania dialogu między radnymi a mieszkańcami, co może być pomocne na dalszych etapach współpracy. Finał projektu „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w Kolonii Artystów, a co za tym idzie będzie miał wymiar szczególny. Rozgrywkę poprzedzi kolejny wernisaż w ramach projektu „Wieszajmy artystów jednego dnia”. 

Projekt „Wieszajmy artystów każdego dnia!” powstał z trzech powodów. 

Przede wszystkim z miłości do sztuki. 

Po drugie z obserwacji pewnego zjawiska. Coraz częściej chodzimy na wernisaże, jednak bardzo rzadko odwiedzamy ekspozycje już w trakcie trwania wystaw. Jest to związane z brakiem czasu oraz poczuciem „zaliczenia” wystawy. Z drugiej strony mało jest ekspozycji na które chcemy wrócić po raz drugi. Co gorsze jeśli przegapimy wernisaż, to często przegapiamy też finisaż, a nawet całe wydarzenie. Powód trzeci to Nowa Kolonia Artystów – nowa przestrzeń dedykowana sztuce, muzyce, artystom i spotkaniom. I właśnie o takie codzienne, naturalne spotkania ze sztuką nam chodzi. (materiały prasowe)

Rozgrywka planszowa „Rozegraj miasto z sąsiadami” odbędzie się w piątek, 6 listopada o godz. 18.00 w Kolonii Artystów przy ul. Grunwaldzkiej 51 (dawna Morska). Rozgrywkę poprzedzi kolejny wernisaż w ramach projektu „Wieszajmy artystów każdego dnia”

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Kolonią Artystów.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej. 

Osoba do kontaktu:
Julia Gierczak, julia.gierczak@poczta.krytykapolityczna.pl, 663783731