Wernisaż online 11.12.2020

Sonic Tree | Daniel Maszkowicz
Wystawa 11.12 – 30.12.2020
Wystawa predłużóna do 09.03.2021
Link: https://vimeo.com/koloniaartystow

Sonic Tree to metaliczna konstrukcja w surowym pomieszczeniu. 

Jak każde drzewo, oferuje schronienie przy dźwiękach owadów i delikatnym powiewie liści. Wirtualne komórki neuronowe wymieniają sygnały elektryczne, a ich metalowe komórki propagują dźwięk szybciej niż w powietrzu. 

Sonic Tree to autonomiczna instalacja dźwiękowa. Procesor zawiera algorytmy przetwarzania sygnałów w czasie rzeczywistym.  Oryginalne źródło dźwięku pochodzi z mikrofonu kontaktowego i jest przetwarzane przez sieć neuronową w celu uzyskania efektu organicznego ruchu przez gałęzie drzewa. Zaimplementowana sztuczna sieć neuronowa z szesnastoma neuronami,  odpowiada jednemu kanałowi dźwiękowemu.

Daniel Maszkowicz jest jednocześnie naukowcem, inżynierem, kuratorem kina niezależnego, multidyscyplinarnym artystą-performerem, kompozytorem i producentem. Jest współzałożycielem duetów muzyki elektroakustycznej INFLUUT także Biblioteq Mdulair , współzałożycielem kolektywu performerskiego SM Noise oraz twórcą produkcji filmowej SZKMD. Jego solowy projekt psychoakustyczny Kosmoscore (znany również jako Générateurs, Cosmos, Cosmic Sleep) przybiera różne formy, od krótkich i intensywnych koncertów  Obecnie pracuje nad algorytmicznymi dźwiękami i instalacjami, z podejściem łączącym naukę i sztukę, pozwalając zarówno dać słowo inżynierowi tak jak i artyście.

_________________________________

Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN. 

Projekt OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

_________________________________

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: WEDZICKA
Kurator: Sylwester Gałuszka
Organizator: Kolonia Artystów
Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Patronat medialny: Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando

_________________________________

 Produced by SZKMD production and Kolonia Artystów
with the support of Swiss Arts Council ProHelvetia and the Republic and Canton of Geneva