SPT (Kanada/Berlin)

26.02.2016, godz. 19.00
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51
Wstęp 10 PLN

FB: www.facebook.com 
Wydarzenie jest realizowane ze środków własnych (Do It Anyway). 

Uzbrojony w dwa keyboardy, kilka kostiumów i kilogram brokatu, Stephen Paul Taylor jest jednoosobową synthpopową orkiestrą. Jego koncerty są przepełnione energią, humorem i dziwną teatralnością. Rytmy z yamahy wywołają tupanie nóżką, zaś melodie roztopią twoje serce. Twierdzi, że urodził się, żeby być na scenie i od dobrych kilku lat zajmuje się tylko tym. Grał trasy po kilkunastu krajach, zarówno w klubach jak i tramwajach czy stacjach metra. Po raz pierwszy odwiedzi Polskę, gdzie zagra siedem koncertów z okazji wypuszczenia przez BDTA jego materiału na kasecie.

Oprócz działalności solowej współtworzy również zespoły Trike oraz The Rad Dads, nakręcono o nim kilka krótszych lub dłuższych dokumentów, został memem, kilkukrotnie był w telewizji.

Podczas imprezy będzie rozstawione stoisko BDTA gdzie będzie można kupić większość z dostępnych obecnie tytułów. Oprócz tego każdy koncert na tej trasie będzie rejestrowany i o ile nie wystąpią żadne problemy techniczne, wypalany od razu na stoiskowym laptopie. Czyli - o ile się uda - zaraz po koncercie będziesz mógł kupić CDR z tym koncertem, wydany w limitowanym nakładzie 15 sztuk. Cierpliwość popłaca, zapamiętaj to.

PS. Dieter Bohlen powiedział, że Stephen gra bardzo spoko. Mamy to na taśmie. Elo.

https://stephenpaultaylor.bandcamp.com/album/people-tonight

SPT (Stephen Paul Taylor) - Graveyard Eyes from Kirill Synkov on Vimeo.