22-24.09.2017 / Sopot

W ramach projektu ART INSTALLATION 02 zostanie zaprezentowana instalacja artysty Rainer Kohlberger pt.  NEVER COMES TOMORROW.

Miejsce: Teatr na Plaży
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopot
Wstęp wolny.  

Instalacja dla zwiedzających czynna przez trzy dni trwania OSA Festival w Sopocie: 22-24.09.2017 od 18.00 do 22.00
Maksymalna ilość zwiedzających na jednym pokazie to 50 osób.

Rainer Kohlberger jest austriackim niezależnym artystą wizualnym i producentem filmów mieszkającym w Berlinie. Jego twórczość opiera się przede wszystkim na kompozycjach algorytmicznych z estetyką redukcjonistyczną zmieniającą się pod wpływem płaskości i ingerencji. W swoich dziełach zawsze tworzy warstwę hałasu, która fascynuje poczuciem nieskończoności, która jest zarówno ostateczną abstrakcją, jak i przerywaną rozmytą kontynuacją poprzedniej sekwencji. Jego filmy, instalacje i występy na żywo były pokazane na arenie międzynarodowej na festiwalach, w galeriach sztuki współczesnej na całym świecie. 

Kompozycje audiowizualne Rainera Kohlbergera to zawsze intensywne oddziaływanie na ludzki system percepcji, który powstrzymuje się całkowicie od wszelkiego rodzaju reprezentatywności i referencyjności, ani motywów fotograficznych, ani komputerowo generowanych w swoich pracach algorytmicznych. To, co wiąże go w kategoriach intelektualnej historii z awangardowymi ruchami dwudziestego wieku to ciągłe poszukiwanie punktu zerowego. Żadne filmy nie spotykają się z siatkówką, ale z impulsami i falami czystego światła. Skrajnie ciemne interwały zmieniają się nieustannie, kulminują w czarno-białą burzę stroboskopową. Zjawiska duchowe stają się manifestacją w cyfrowym wymiarze. 

Wielowymiarowa instalacja multimedialna Rainera Kohlbergera w formie 3-ekranowej projekcji i kwadrofonicznej konstrukcji dźwiękowej będzie multimedialnym dopełnieniem programu tegorocznej edycji festiwalu OSA w Sopocie.