Palcolor / TER

29.07.2017 godz. 21.00
Nowa Kolonia / Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz 

Palcolor
Muzyka wielkomiejskiej nudy. Przecięcie światów bleep techno, krautrocka i muzyki ilustracyjnej. Używa głównie starych, zazwyczaj analogowych instrumentów i efektów, niektórych zlutowanych własnoręcznie. 

TER
Artystka zafascynowaną analogową muzyką elektroniczną, jedną z niewielu kobiet w Polsce, która regularnie gra na żywo na syntezatorach modularnych. Przez szereg lat występowała w zespole Brasil and the Gallowbrothers Band. Jej solowy debiut „Fingerprints” spotkał się z ciepłym przyjęciem tak w Polsce jak i poza nią. Występowała na prestiżowych imprezach w kraju (np. krakowski Unsound), jak i za granicą (m.in. w londyńskim klubie Cafe OTO).

JASIEŃ
Label założony przez Joanne Świderską (Guiding Lights) i Emila Macherzyńskiego (Palcolor) w 2014 roku. W założeniu mający dokumentować młodą warszawską scenę (Złota Jesień, Evvolves, Jakub Lemiszewski) i z czasem rozrastający się do regularnie prowadzonego wydawnictwa. W pozbawionym ram stylistycznych katalogu można znaleźć muzykę od eksperymentalnego, outsiderskiego popu (Bibi), aż po noise rock (Sierść) i dziwaczną elektronikę (składanki 'Kaleidofon.' i 'infoporn.' z utworami artystów takich jak Poly Chain, Mirt/Ter czy K). Muzyka ukazuje się głównie na kasetach, z pierwszym wydawnictwem na CD - nowym albumem TER - już we wrześniu.

Bilety:
I pula 10 pln
II pula 20 pln

Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:

Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
eskaem.pl
Metropolitalna Karta do Kultury