03.02.2024 | 19:00

31390 | Salamon + Galuschka | wystawa + koncert

Pomysł na wystawę i koncert urodzinowy zrodził się z potrzeby zagłuszenia trudnych emocji towarzyszących okrągłej rocznicy moich urodzin. Wernisaże i występy w przeciwieństwie do jubileuszów są dla mnie powodem do radości. Miło mi będzie zaprezentować to nad czym aktualnie pracuje: kilka obrazów, rysunek oraz rzeźbę, która po podłączeniu do prądu stanie się instalacją hydrologiczną. Ponadto, na co się szczególnie cieszę, wraz z drugim jubilatem Sylwestrem G. zagramy krótki improwizowany koncert. Będzie też prawdziwy nie namalowany tort i wino, w końcu to urodziny!

Liczba 31390 nie jest liczbą ludności Mławy. Nie jest też kodem pocztowym miejscowości Carbonne w południowej Francji. Jest sumą dni spędzonych na ziemi przez jubilata Salamona i jubilata Galuschkę na dzień 03.02.2024.
Salamon.

Maciej Salamon: urodzony 40 lat temu artysta wizualny, muzyk i wykładowca z Gdańska. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz publicznych w Polsce i za granicą. Stara się nie być niewolnikiem jednego medium dlatego w dotychczasowej karierze artystycznej zajmował się: video, rysunkiem, ilustracją projektowaniem graficznym, graniem koncertów, występami w teatrach, nagrywaniem płyt, tatuażem, okazjonalnie scenografią oraz jazdą na deskorolce. Jeśli ma dobry dzień to naprawdę można sobie z nim miło porozmawiać.

Sylwester Galuschka

Artysta dźwiękowy i wizualny.
Mieszka i pracuje w Gdańsku.
Twórca i organizator wydarzeń artystycznych w Gdańsku. Prezes Fundacji Kolonia Artystów.

Realizuje autorskie projekty dźwiękowe oraz tworzy filmy dokumentalne, prace wideo i muzykę eksperymentalną. Założyciel galerii audialnej pt. „Czarny Pokój” z siedzibą w Kolonii Artystów. Współtwórca projektów: ”WRZESZCZ ART!” , „DNA - Drone Noise Ambient., „Wieszajmy Artystów każdego dnia”.

Dyrektor artystyczny festiwalu „Open Source Art Festival” oraz „STRAJK – Europejskie spotkania wytwórni niezależnych w Gdańsku”.
Kurator prezentacji Gdańska podczas Europejskiej Stolic Kultury we Wrocławiu 2016.