16.01.2024 | g. 19:00

SE Open Sessions w Kolonii to cykliczne spotkania muzyczne, mające formę improwizowanych sesji - wspólnych prób w gronie zaproszonych twórców i twórczyń, a jednocześnie otwarte dla publiczności. Wydarzenia te mają na celu integrację lokalnego środowiska artystów i artystek oraz popularyzację działań Trójmiejskiej Sceny Elektroakustycznej*. Docelowo każda z sesji będzie nagrywana, a następnie publikowana w Audiomacie** w limitowanej edycji jako CD oraz w wersji cyfrowej na platformach streamingowych.

W edycji 3 wezmą udział m.in.:

- Bartosz Borzeszkowski
- BLKDOT
- Mateusz Klimek
- Michał Markiewicz

Wstęp wolny.

*Trójmiejska Scena Elektroakustyczna (TSE) to nieformalna, otwarta grupa kompozytorów i kompozytorek a także wykonawców i wykonawczyń zajmujących się szeroko rozumianą muzyką elektroakustyczną i pokrewnymi dziedzinami, jak field recording, czy łączenie żywych instrumentów z elektroniką, rezydujących w Trójmieście i okolicach. TSE to fenomen – w regionie tworzy wielu kompozytorów i kompozytorek działających na tym polu, wysoko cenionych przez wydawców, krytyków, kuratorów i publiczność na całym świecie. Grają koncerty, wydają płyty, książki i podejmują inne działania, organizując wydarzenia, prowadząc warsztaty, audycje radiowe, nagrywając podcasty.

**Audiomat to urządzenie edukacyjno-promocyjne w postaci szafy vendingowej (takiej, z której kupujemy przekąski, napoje itp.) zawierającej wyłącznie muzykę, wideo i projekty intermedialne. W Audiomacie na płytach CD i DVD znajdują się projekty wybranych artystów związanych z Krakowem, Festiwalem Audio Art, Polskim Stowarzyszeniem Muzyki Elektroakustycznej i Międzynarodową Konfederacją Muzyki Elektroakustycznej, Instytutem Pejzażu Dźwiękowego, Studiem Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, kolektywem GrupLab i wieloma innymi obiegami sztuki niezależnej