spalarnia - USTA – koncert

09.07.2022 g. 20:30
Kolonia | Wrzeszcz

Bilety: 20/30 pln
https://evenea.pl/spalarnia 

USTA to miłosny album na czasy trudne dla miłości. spalarnia, artysta znany z bezkompromisowych protest songów, stonowanym głosem z delikatnym auto-tunem stwarza świat dla miłości skomplikowanej: ekstatycznej, namiętnej, ale też szczerej, władczej czy bolesnej. Muzycznie rozciągający się od najnowszych brzmień klubowych rodem z Portugalii, Południowej Afryki czy Puerto Rico przez neo-folkowe wschodnioeuropejskie melodie aż do klasyki popu spod znaku Maanamu, USTA jest albumem wyjątkowym, jednocześnie uduchowionym i tanecznym, porywającym, lekkim, hipnotycznym i przede wszystkim przebojowym.

Miłość o której śpiewa spalarnia rodzi się z głębokiej wrażliwości, jest aktem politycznym. spalarnia zakochuje niejako sprzeciwiając się próbom kontrolowania i cenzurowania cielesności, w jego piosenkach miłość staje się konstrukcją rzeczywistości. W "Pozie" śpiewa: a może już żeśmy umarli / może wszystkie pieniądze podarli / jesteśmy tylko samą miłością / razem jesteśmy nieskończonością. W "Miłości": nigdy nie czuję się tak nago / jak kiedy patrzysz głęboko / sięgasz tam gdzie nic nie sięga / czułości twojej długa ręka. W "Archiwum": w moim ciele na zawsze zostanie / to co mówisz mi przez całowanie / jestem żywym archiwum twoich pieszczot / które prawie się we mnie nie mieszczą.

spalarnia jest projektem Wojciecha Kosmy, artysty performance, który swoją karierę związał z Berlinem i Londynem, mieszkającym teraz na wsi w Lubuskiem. USTA to jego pierwszy popowy projekt, który eksploruje wyjątkowe połączenia pomiędzy wschodnimi i zachodnimi wpływami: zmiksowany przez gwiazdę berlińskiego techno M.E.S.H.'a, pełen wiejskiej autentyczności i niepowtarzalnej poetyki. Album finansowany przez niemiecką agencję Initiative Musik ukaże się równocześnie w Polsce i w Europie.

spalarnia - USTA - premiera 30 maja (digital)
muzyka i słowa - spalarnia
mix - Jamie Whipple (M.E.S.H.)
mastering - Rafał Smoleń
okładka - Agata Wrońska
projekt graficzny - Mania Łukaszewska
PR Europa - Polydoris PR