Somewhere

18.03.2017 godz. 20:00
Nowa Kolonia
Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk, Wrzeszcz.

Na przełomie stycznia i lutego nakładem wytwórni Instant Classic ukazał się nowy album projektu New Rome, za którym stoi Tomasz Bednarczyk.

Album nosi tytuł "Somewhere" i zawiera 10 utworów balansujących na krawędzi między ambientowymi pejzażami dźwiękowymi i elektroniczną dekonstrukcją spod znaku Tima Heckera.

"W trakcie współpracy z Tomaszem Mreńcą nad płytą 'Venter' udało mi się zebrać sporo materiału, który jak się potem okazało idealnie wpisał się w koncepcje New Rome. Muzyka, którą tworzę pod tym szyldem jest zakorzeniona we wschodnioeuropejskiej kulturze, z ogromnymi ambicjami. Zależało mi na nawiązaniu do czasów, w których pojawiły się moje pierwsze płyty, jednak chciałem to zaprezentować w zupełnie innym świetle. Teraz wiem, że mi się udało" - mówi Bednarczyk. 

"'Somewhere' to kontynuacja mojego poprzedniego albumu 'Nowhere' oraz zamknięcie kolejnego muzycznego etapu w życiu. Płyta zdecydowanie ma formę podróży z jednego do drugiego punktu. Jest po części konceptualna a po części przypadkowa. Myślę o tryptyku i jestem już blisko realizacji tego pomysłu. 'Somewhere' wydaje się być o wiele mroczniejszym materiałem od poprzednika. Kolejna część posiada roboczy tytuł 'Elsewhere' i powędruje w jeszcze inną stronę" - tłumaczy muzyk.

Bilety:
10 pln - przedsprzedaż
20 pln - w dniu koncertu

Bilety dostępne od 10.03.2017 w Kolonii Artystów we Wrzeszczu.
Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway)
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Glissando