12.11.2011-31.12.2011

Zapraszamy na pokaz filmów PIOTRA WYRZYKOWSKIEGO w ramach projektu WRZESZCZ ART!
 O 21.00 odbyła się Otwarta Próba Dźwiękowa w składzie:
KRZYSZTOF TOPOLSKI_OLEG DZIEWANOWSKI_MAZZOLL
Wstęp wolny

Projekt „WRZESZCZ ART!” to cykliczny projekt artystyczny o charakterze długofalowym. W lipcu w Kolonii Artystów została powołana przestrzeń wideo - „Galeria 6,21”.
Do tej pory w projekcie wzięli udział trójmiejscy artyści: Julita Wójcik, Jacek Niegoda, Ania Witkowska i Adam Witkowski.
Do tego grona dołączy Piotr Wyrzykowski.
Głównym celem projektu jest prezentowanie i gromadzenie wszystkich prac wideo artystów, tak by powstałą swoista kolekcja – archiwum edukacyjne dostępne dla każdego. 
Galeria 6,21 otwarta jest w dni robocze w godzinach 17.00 – 20.00.

Piotr Wyrzykowski alias Peter Style - artysta medialny, studiował architekturę wnętrz i malarstwo na ASP w Gdańsku. Debiutował jako performer w 1990 roku, współtworząc duet Ziemia Mindel - Wurm. W swojej praktyce wykozystuje cyfrowe technologie: wideo, fotografię, internet i dźwięk, tworząc performances, instalacje, projekty w przestrzeni publicznej, projekty sieciowe i spektakle multimedialne. Często współpracuje z innymi artystami, muzykami i Dj'ami incjując powstanie grup artystycznych i eksperymentalnych projektów.
Współzałożyciel i dyrektor artystyczny CUKT - Centralny Urząd Kultury Technicznej, działający w latach 1995 - 2001. Sieciowy serwis CUKTu stanowił w momencie powstania jeden z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych projektów internetowych. Do najgłośniejszych realizacji grupy należał m.in. performance medialny - "Kampania prezydencka Wiktorii Cukt". Proponującej wirtualnego kandydata na stanowisko prezydenta RP. W swoich działaniach artystycznych zajmuje się związkami między technologią, społeczeństwem i postrzeganiem granic ludzkiego ciała. Szuka idealnego połączenia pomiędzy przedstawieniem / obrazem i dźwiękiem / muzyką. Rozwija i buduję formę "niewidzialnego" interface'u implementowanego do kolejnych instalacji interaktywnych i akcji.

KONCERT

KRZYSZTOF TOPOLSKI_OLEG DZIEWANOWSKI_MAZZOLL
Oleg Dziewanowski - perkusja, elektronika
Mazzoll - klarnety
Krzysztof Topolski - perkusja, elektronika

Oleg Dziewanowski ma na swoim koncie liczne koncerty w Polsce i Europie. Twórczość obejmuje niezwykle szerokie spectrum gatunków muzycznych. Chętnie eksperymentuje z dźwiękami i nietypowymi instrumentami w poszukiwaniu coraz bardziej interesujących form ekspresji artystycznej. Jest twórcą licznych instalacji multimedialnych. Były wykładowca na Akademii Muzycznej w Hanowerze. W toku swojej muzycznej kariery współpracował z wieloma kompozytorami muzyki współczesnej m.in. z Karlheinzem Stockhausenem - prekursorem muzyki elektronicznej.

Krzysztof Topolski elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe i interaktywne. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. W roku 2011 przebywał i pracował jako artysta-rezydent w galerii Skolska 28 w Pradze.

Mazzoll jeden filarów i twórców tzw. yassu-czyli zrewolucjonizowanej wersji myślenia o improwizacji-w jego wydaniu przybierającej bardzo radykalne formy-poczynając od free, przez wolną improwizację, muzykę współczesną, muzykę graficzną, na performance kończąc. Stworzył też forum improwizacji artystów różnych dziedzin sztuki nazwany przez niego Dyfuzją. Po pionierskim okresie 4 lat poszukiwań z grupą Miłość, rozpoczyna własny, indywidualny proces rozwoju i poszukiwań-tworząc grupę Niebieski Lotnik (Olter-Walicki), a następnie Mazzoll&Arhythmic Perfection, której płytę "a" uznano za najważniejszą płytę Yassu (Rafał Księżyk). Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami i improwizatorami z Polski, Europy czy Japonii.

Organizator: Kolonia Artystów
Partner: Narodowy Instytut Audiowizualny
Patronat: www.wrzeszcz.info.pl
Projekt „WRZESZCZ ART!” został dofinansowany z budżetu Miasta Gdańsk na rok 2011