"Tytuł to Pułapka" | Łukasz Patelczyk

Otwarcie: 12.04.2013 godz. 19.30
Podczas wernisażu koncert: Sebastian Bednarek
Wystawa czynna od 13.04.2013 do 05.05.2013 
Zwiedzanie wystawy po uprzednim umówieniu się telefonicznym z Łukaszem 791 207 607. 
Miejsce: Kolonia Artystów ul. Dolna 4, Gdańsk, Dolne Miasto. 

Wystawa zrealizowana w ramach projektów: „Młodzi Dolnego Miasta” i "DOM | Dolne Otwarte Miasto". Projekt "MDM" dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
 
Łukasz Patelczyk na wystawie "Tytuł to Pułapka" w gdańskiej Kolonii Artystów zaprezentuje fragment otwartego w 2010 roku cyklu obrazów pt. "Krajobraz Ocenzurowany". W pracach artysty surowe, mroźne krajobrazy pozbawione są swej wewnętrznej części. Centrum obrazu zajmują wykrojone w geometryczne kształty abstrakcyjne figury. Pojawia się pytanie o to co zostało ukryte(ocenzurowane), jakiego kontekstu obraz został pozbawiony.

 

Młodzi Dolnego Miasta

Projekt „Młodzi Dolnego Miasto” to cykl indywidualnych wystaw, debiutów prezentujących młode pokolenie absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt zakłada całkowite zaangażowanie młodego artysty w przygotowanie wystawy, począwszy od wieszania prac, na oprowadzaniu po ekspozycji skończywszy. Dzięki temu uczestnik będzie miał żywy kontakt z twórcą prac.  Podczas wernisaży zaplanowane są oprawy muzyczne, koncerty przygotowane przez zaproszonych artystów muzyków.

Prezentacje prac młodych artystów odbędą się w Kolonii Artystów przy ulicy Dolna 4, Dolne Miasto. Przestrzeń została pozyskana na Otwarte Pracownie i salę wystawienniczą w roku 2012 w ramach projektu „DOM | Dolne Otwarte Miasto”.

Jednym z założeń projektu Koloni Artystów jest szukanie, a następnie promowanie młodych talentów z Gdańska. Projekt pt. „Młodzi Dolnego Miasta” to kontynuacja projektu wystawienniczego pt.  "Młodzi Młodego Miasta" realizowanego w latach 2002 – 2004 w Kolonii Artystów na terenach postoczniowych Młodego Miasta. W projekcie udział brali: Anna Witkowska, Mariusz Waras, Jakub Pieleszek, Anna Reinert, Tomasz Kopcewicz. 

Sebastian Bednarek aka RI _RE

Twórca instalacji dźwiękowych i obserwator akustycznej tkanki miejskiej.
Porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej i preparowanej. Eksperymentuje z barwami, przetwarzaniem dźwięków, nie rzadko używając nagrań terenowych. RI_RE stosuje i łączy różnych techniki wytwarzania i generowania brzmień. 

Sebastian jest wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, postrzegającym świat przez pryzmat ludzkich interakcji. W swoich pracach, za pomocą zarejestrowanych dźwięków komponuje mapy wrażeń i wspomnień, poszukując niejednoznacznych i ulotnych sytuacji.

RI_RE to jednoosobowy wytwór muzyczny zbudowany z kolaży, map dźwiękowych oraz sampli. Całość stanowi nieokreśloną formę improwizowaną, wpisującą się w nurt muzyki trudnej do zamknięcia w konkretnych ramach, a także wymagającej od słuchacza skupienia i zaangażowania.