V NeoArte I Bałtyckie Spektrum Muzyki Nowej

7.10.2016
19:00 NeoQuartet - koncert
20:30 Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów biorących udział w projekcie.
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz.
Wstęp 10 pln 


V NeoArte - Spektrum Muzyki Nowej to wydarzenie poświęcone muzyce kompozytorów XX i XXI wieku. Jego piąta odsłona to trzy dni spotkań ze sztuką najnowszą o międzynarodowym wymiarze. 

Festiwal prezentuje najciekawsze trendy w muzyce współczesnej, łącząc artystów z różnych kultur i dziedzin. Każdej edycji patronuje wybitna postać – w tym roku zaproszenie twórców NeoArte przyjęła polska kompozytorka Joanna Bruzdowicz.

Podczas festiwalu widownia będzie mogła uczestniczyć w trzech koncertach w trzech gdańskich lokalizacjach: Ratusz Starego Miasta w Gdańsku, Kolonia Artystów i Nowa Synagoga w Gdańsku-Wrzeszczu. Odbędą się także panele dyskusyjne prowadzone przez kompozytorów i muzyków oraz warsztaty dla studentów kompozycji. 

Program 7 października, Kolonia Artystów:

19:00 NeoQuartet z polską częścią projektu Bałtyckie Spektrum Muzyki Nowej. Muzycy zaprezentują pięć kwartetów smyczkowych napisanych przez kompozytorów z krajów leżących w basenie Morza Bałtyckiego: Helmuta Zapfa (Niemcy), Reia Munakaty (Szwecja), Helenę Tulve (Estonia), Antona Safronova (Rosja), Aleksandra Kościówa (Polska). 

20:30 Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów biorących udział w projekcie.