gra planszowo-karciana

21.01.2017 godz. 15:00 - 18:00
28.01.2017 godz. 18.00 - 22.00 (powtórka)

Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz

Co prawda Paszporty Polityki zostały wręczone, ale mało kto wie, że wśród wyłonionych laureatów brakuje jeszcze jednego nazwiska. Ostatni Paszport wprowadza do konkursu czynnik losowy - zdobyć go można tylko w rozgrywce - choć trudno zaprzeczyć, że ten uczciwy w założeniu zabieg niejednemu aleatoryście utoruje drogę… 

Kto otrzyma ostatnią nagrodę? Kto tym razem sięgnie po winyl Bajmu, zoom h6, kolekcję kaset „Warszawskiej Jesieni"?

21. stycznia gramy w Kolonii Artystów w „Stypendia i Porcelanę”. 

www.glissando.pl/gra/

„Stypendia i porcelana" to gra planszowo-karciana, która oddaje cienie, blaski, dole i niedole funkcjonowania w systemie muzyki współczesnej w Polsce. Nie jest łatwo, wszyscy jesteśmy prekariuszami, cierpimy na przerost ego i szereg kompleksów, które leczymy gromadząc kapitał kulturowy i społeczny. Pierre Bourdieu powiedziałby pewnie, że gramy w dystynkcję, ale ponieważ samo przywołanie Pierre’a Bourdieu jest grą w dystynkcję, powiedzmy, że gromadzimy PRESTIŻ. I o to, też chodzi w naszej grze – o zgromadzenie 50 punktów prestiżu na drodze po kolejnych szczeblach kariery.

W naszej grze można wcielić się w postać należącą do jednej z sześciu profesji świata muzyki współczesnej: Kompozytora, Wykonawcę, Muzykologa, Krytyka, Soundartowca, lub Dyrektora. Życzymy udanej, prestiżowej kariery!

Gra przeznaczona jest dla dowolnej liczby osób od dwóch wzwyż – przy większej liczbie osób niż 6 osób zalecamy granie dwiema taliami, tak samo przy większej liczbie niż 12 (czemu nie!) trzema, itd.

Zachęcamy do przysyłania propozycji kolejnych kart – zarówno postaci, przedmiotów, jak i akcji. Jak wszyscy porządni twórcy tego typu gier planujemy wypuszczać co jakiś czas jakiś dodatek.