BILETY NA KONCERT

ZOSTAŁY WYPRZEDANE (04.02.2015r)

Koncert zespołu KSIĘŻYC

14.02.2015
godz. 20.00
Miejsce: Nowa Synagoga Wrzeszcz 
ul. Partyzantów 7 

Organizator: Kolonia Artystów
Partner: Nowa Synagoga, Hotel Logos
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Nowe idzie od morza, Konkubinat Kultury, M/I kwartalnik muzyczny, AlterNation.pl, Trzecia Fala.

Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

Księżyc - polski zespół muzyczny. Działał w latach 1990-1996, reaktywowany w 2014 r. Członkami zespołu są Agata Harz, Katarzyna Smoluk (wokale), Robert Niziński (instrumenty dęte i klawiszowe), Lechosław Polak (instrumenty klawiszowe, taśmy) oraz Remigiusz Mazur-Hanaj (taśmy, teksty).

Księżyc uformował się w 1990 i początkowo był żeńskim projektem wokalnym a cappella, inspirowanym słowiańską muzyką ludową z Ukrainy, Bułgarii, Polski i Białorusi. Grupę tworzyli: Agata Harz, Katarzyna Smoluk oraz Olga Nakonieczna (rodowita Ukrainka). Zabłysnęły one m.in. występem w warszawskim więzieniu na ulicy Rakowieckiej. Z triem wspólpracowali Lechosław Polak i Remigiusz Hanaj. W 1991 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobyła nagrodę dziennikarzy.

Sami muzycy określali swoją muzykę jako psychodeliczno-etniczny minimal. Dodawali też: Tworzymy muzykę, która jest mało nachalna. Teksty zespołu powiązane były symboliką Księżyca jako symbolem kobiecości, tajemnicy, przemiany i śmierci. Koncerty grupy przybierały zazwyczaj postać jednorazowego wystąpienia, przez co grupa jest zaliczana do charakterystycznych zjawisk w historii polskiego performance 1989-95.[2] Przy stronie wizualnej wystąpień współpracowali z grupą: Mariusz Szachowski, Sylwester Łuczak, Kaja Dybowska i Mateusz Chołodowski.

W 1993 powstała pierwsza płyta Księżyca - singel zatytułowany "Nów", zarejestrowany podczas "podziemnego" koncertu w opuszczonym jeszcze podówczas wrocławskim kościele św. Wincentego. Singiel składał się z czterech utworów i trafił na polski rynek w 1994. Przedtem zespół opuściła Olga Nakonieczna, a przyłączył się do niego Robert Niziński.

Jesienią 1996 do sklepów trafiła długogrająca płyta zatytułowana "Księżyc".

Agata Harz i Remigiusz Mazur-Hanaj kontynuowali swoje poszukiwania w kręgu muzyki wiejskiej in crudo, związali się ze Stowarzyszeniem Dom tańca, by stworzyć w końcu m.in kapelę Wędrowiec (od 2004).

W 2014 r. zespół został reaktywowany i zagrał w Polsce kilka koncertów, między innymi z Ivą Bittovą. Mamy zaszczyt zaprość na wyjątkowy koncert zespołu KSIĘŻYC w Gdansku w Nowej Synagodze we Wrzeszczu. 

Oraganizator: Kolonia Artystów
Partner: Nowa Synagoga Wrzeszcz

Bilety:
Bilety: pula 01 – cena 30 pln - pula biletów została wyprzedana (11.01.2014)
Bilety: pula 02 – cena 40 pln – do wyczerpania.
Pule biletów w danej cenie są limitowane.
Ilość miejsc na koncert jest ograniczona.

BILETY / REGULAMIN

informujemy, że istnieje możliwość rezerwacji biletu drogą mailową: kolonia.artystow@gmail.com oraz poprzez przedpłatę za zarezerwowany bilet na konto bankowe Kolonii Artystów, najpóźniej do 10 utego 2015 roku lub do wyczerpania biletów z drugiejj puli biletów. Szczegóły poniżej:

Kolonia Artystów
Miszewskiego 18
80-239 Gdańsk
Nr rachunku : 17 1540 1098 2059 5553 0608 0001

W chwili zaksięgowania płatności Państwa rezerwacja zmieni statut na potwierdzony i znajdziecie się Państwo na liście gości, o czym poinformujemy mailem.

Ilość miejsc na koncert jest ograniczona.
Bilety: pula 01 – cena 30 pln - pula biletów została wyprzedana.
Bilety: pula 02 – cena 40 pln – pula biletów została wyprzedana.

Informacje o wyczerpaniu danej puli biletów będą zamieszczane na bieżąco na stronie www.kolonia-artystow.pl, na https://www.facebook.com/KoloniaArtystow oraz na stronie FB wydarzenia. 

Niewykupione rezerwacje przepadają.
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

Na koncercie grupy Księżyc w Nowej Synagodze miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących jest ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem będą dodatkowe miejsca stojące.

Informacje o stanie sprzedaży biletów będą zamieszczane na bieżąco na stronie Kolonii Artystów i na stronie FB wydarzenia. 

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania wideo.

Poster

Poster by SG

Logotypy

Organizator: Kolonia Artystów
Partner: Nowa Synagoga, Hotel Logos Gdańsk
Patronat medialny: Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, Nowe idzie od morza, Konkubinat Kultury, M/I kwartalnik muzyczny, AlterNation.pl, Trzecia Fala.