16.11.2019 g. 10:00

Warsztaty live coding / Szymon Kaliski

Na warsztatach poznamy live coding, a więc możliwości komputerowego komponowania utworów muzycznych i wizualnych na żywo.

Założenia tego procesu poznamy przez autorskie narzędzie przygotowane przez Szymona, które pozwoli na sterowanie dowolnymi programami i syntezatorami, które akceptują sygnały MIDI.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które na co dzień zajmują się muzyką/VJingiem i miały przynajmniej minimalny kontakt z programowaniem (Processing, JavaScript itp.).

Każda z osób uczestniczących w warsztatach proszona jest o przyjście z własnym komputerem oraz softwarem muzycznym/wizualnym, sprzętowe syntezatory są również mile widziane!

Koszt warsztatów to 60 zł

Jestem kreatywnym programistą, researcherem, technologiem i artystą z Poznania.

Posiadam stopień magistra na kierunku Informatyka z Politechniki Poznańskiej, studiowałem też na kierunku Media Interaktywne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

 

Zajmuję się głównie tworzeniem cyfrowych narzędzi umożliwiających kreatywną ekspresję oraz budowaniem interfejsów i wizualizacji danych.

Profesjonalne projekty obsługuję przez butikowe studio flow/control.

 

Tworzę również eksperymentalną muzykę ambient powstającą ze zniszczonych akustycznych dźwięków, wykorzystując do tego własnoręcznie stworzony sprzęt i kod.

Moje doświadczenie obejmuje przygotowanie kompleksowego UI i wizualizację danych dla burmistrza Londynu, ogromną generatywną data-art dla Google, narzędzia pomagające zespołowi Humanitarian OpenStreetMaps śledzić własne postępy, napisałem również oprogramowanie niskiego poziomu dla add-ons Raspberry Pi/Arduino i wiele więcej.

Konsultuję także projekty technologiczne, prowadzę warsztaty i uczę (obecnie w School of Form w Poznaniu).

https://szymonkaliski.com/