Wicker Duck - koncert 03.03.2023

PIĄTEK, 3 MARCA 2023 O 20:00
Kolonia / Aleja Grunwaldzk 51 / Gdańsk

03.03.2023 zapraszamy na koncert duetu Wicker Duck. 

Bilety 20-40 pln: https://app.evenea.pl/event/wd/

Wicker Duck -Maja Mahjong Kozłowska, Beniamin Łasiewicki

Projekt Wicker Duck początkowo stanowił dla nas ucieczkę od rzeczywistości, był swobodną, niezobowiązującą formą wyrazu, w której mogliśmy połączyć siły i przede wszystkim to co porusza nas w muzyce. Kaczka to też uzupełnienie tego czego nie robimy w naszej pozostałej twórczości. Proces kreacji pozwolił nam poznać się z innej strony i zaprowadził nas nad staw, gdzie postanowiliśmy uwić gniazdo i złożyć to muzyczne jajo. Nasza muzyka to synergia elektroniki z liryczną narracją, utrzymana w melancholijnym tonie. Produkując materiał szukaliśmy balansu pomiędzy złożonymi motywami a prostą wrażliwością.

26 listopada 2021, nakładem regime brigade ukazała się debiutancka EP Bits And Pieces

Maja - Kaczka to dla mnie kolejne bliskie spotkanie z muzyką elektroniczną, w której czuję się swobodnie. Po prostu mi jej brakowało. W solowym projekcie czasem brakuje mi jasnych przebłysków, a tą jaśniejszą stronę siebie mogę przenieść do kaczej twórczości.

Projekt pozwala mi na oddech, to kolejna droga ucieczki od sztuk wizualnych haha,

nie potrafię skupić się na jednej dziedzinie, męczy mnie to i cieszę się że mogę posługiwać się wieloma językami sztuki, opowiadając osobne historie

Ben - Gdy przyjechałem do Wrocławia nie miałem pojęcia o większości muzycznych rzeczy, które teraz są dla mnie trzonem moich działań. Maja pokazała mi elektronikę taką jak Arca, Aphex, Boards Of Canada no i oczywiście solo stuff Thoma Yorka. Tak jak dotychczasowa gra w Sneaky Jesus jest dla mnie wyzwaniem i nadal czymś kompletnie nowym, tak samo Wicker Duck zważywszy na charakter tworzenia takiej muzy dał mi ogromne pole do popisu i po prostu stanowi dla mnie kolejną, bardziej intymną bańkę muzyczną.

linki 01

link 02