LASY (Stendek & wh0wh0) - Shroom Tea & Listening Party

01.03.2020 | g. 19:00 - 22:00
Kolonia | Wrzeszcz

Tydzień po premierze nowego wydawnictwa LASY i wyjątkowym koncercie musimy wyciszyć emocje i napić się w spokoju herbaty: zapraszamy na spotkanie ze Stendkiem i wspólny odsłuch materiału w Kolonii Artystów. W ten sposób chcemy uczcić sztukę albumu jako spójnej całości, a nie tylko zbioru pojedynczych utworów. Wpadnijcie napić się z nami herbaty, pogadać i posłuchać co udało się wyprodukować.

W spotkaniu weźmie udział również Marcin Szulc (Dalekie), a moderatorem będzie Tomek Hoax. Będzie o wyjeździe w góry, pościgu policyjnym, szukaniu dysku z samplami i "zdychającym" laptopie tuż przed oddaniem materiału do tłoczni. Materiał co prawda część z Was już zna z koncertu w miniony weekend (a kto nie był niech żałuje - również spontanicznego gabberowego bisu z Leszkiem Możdżerem na featuringu) oraz z serwisów streamingowych ale poza samą muzyką jest kilka interesujących historii, które towarzyszyły procesowi powstawania tego albumu. Po spotkaniu pójdziemy do mieszkania z okładki (obok KA), gdzie wykonamy sesję okładkową z każdym z uczestników.

Czekamy na Was od godziny 19:00
Spotkanie o 20:00
Wspólny odsłuch o 21:00
Sesja okładkowa 21:30

LASY - zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz, laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis) oraz perkusista Wh0wh0 (Jacek Prościński, aktywny muzyk znany z LLovage, delay_ok, Mu, Perfect Son i MaJLo). 

Duet ten jest naturalną konsekwencją ich przyjaźni i wieloletniej współpracy przy różnych inicjatywach, dlatego najnowsza płyta traktowana jest jako debiut a LASY przestały być jednoosobowym projektem. Dzięki żywej perkusji kompozycje stały się bardziej dynamiczne i organiczne, co w połączeniu z mocnymi elektronicznymi bitami i nastrojowymi ambientowymi harmoniami, stworzyło oryginalną, eklektyczną i pełną emocji opowieść.. 

Album Shroom opiera się na młodzieńczych fascynacjach kulturą rave lat 90’, które w zderzeniu ze współczesnymi pomysłami i technikami tworzą płytę pełną kontrastów. Tym samym, twórcy niezamierzenie stali się narzędziami w rękach muzyki, która towarzyszyła im przez całe życie (“...ta muzyka napisała się sama!”).

Stream: https://ffm.to/lasyshroom
Buy CD: https://coastlinenortherncuts.bandcamp.com

Coastline Northern Cuts to trójmiejski label powołany do życia w 2018 roku - przez Tomka Hoaxa i Marcina Szulca (Dalekie) mający aspiracje do dalszego rozwoju i wsparcia lokalnej sceny producenckiej. Aktualne wydawnictwa i plany:

???????????????? (????????????????????????) - luty 2020
???????????????????????????????? (????????????????????????) - kwiecień 2020
???????????????????????? (????????????????????????) - TBA 2020
+ more TBA.

https://northerncuts.com
http://www.facebook.com/CNCuts