14-15 lipca 2018

14 lipca/ sobota
Radek Sirko
Ableton dla początkujących 2x 3h (z przerwą)

15 lipca / niedziela
Moli Monster (LOW Kollektiv/ Oramics)
Warsztaty z CDJ dla początkujących 3x 1,5h (z przerwami)

WAŻNE:
Należy zapisać się minimum 3 dni przed dniem warsztatu wysyłając maila na adres oramicspl@gmail.com
Grupa warsztatowa będzie liczyć maksimum 20 osób

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ableton dla początkujących: wprowadzenie do pracy z użyciem programów typu DAW, podstawy wiedzy o dźwięku, analogowe i cyfrowe sygnały audio, synteza dźwięku, nagrywanie, edycja, montaż, samplowanie, podstawowe efekty modulujące (eq, delay, reverb, kompresja).

Poziom basic, atmosfera przyjazna, bez ambicjonalnych spinek. Miło i na luzie. Plus Radek super opowiada o dźwięku i wie o nim bardzo dziwne rzeczy, o czym wspomina trochę w poniższym wywiadzie dla Estrady i Studio:

https://estradaistudio.pl/nowe-bity/nowe-bity-2-0/30146-duy-gebord

Warsztaty Djskie CDJ dla początkujących, podczas których będziecie mogli nauczyć się:

- jak wygląda podstawowy klubowy setup DJski i jak go podłączyć
- budowy i funkcji miksera
- budowy i funkcje odtwarzaczy CDJ
- budowy utworów 4x4
- układania setów DJskich
- technik miksowania
- katalogowania muzyki

Podczas warsztatów będziemy głównie poruszać się po house i techno, niewykluczone jest jednak, że zahaczymy o inne gatunki muzyczne. Każda z osób biorących udział w warsztatach będzie miała okazję wypróbować swoich sił za dekami – stawiamy przede wszystkim na praktykę!

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Warsztaty otwarte są dla wszystkich, a wstęp działa na zasadzie wolnej ceny. Jeżeli chcesz - możesz dobrowolnie wrzucić do puszki warsztatowej jakąkolwiek kwotę, którą przekażemy potem osobom prowadzącym. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, uczestnictwo w warsztacie jest dla Ciebie bezpłatne.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do dyskusji i kreatywnej pracy dla osób o wszelkich możliwych tożsamościach. Chcemy aby nasze warsztaty były miejscem, w którym będziemy uczyć się nie tylko pracy z dźwiękiem, ale także siebie wzajemnie.

Na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości. Osoby, które będą próbowały w jakikolwiek sposób zakłócić funkcjonowanie tej bezpiecznej autonomicznej i twórczej przestrzeni, nie będą mogły kontynuować pracy warsztatowej. Wierzymy jednak, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.