Aga Jarząb / Maciek Bączyk

Wernisaż: 30.11.2019 g. 19:00
Wystawa: 1-23.12.2019 w godzinach 12:00 - 20:00
Kolonia | Aleja Grunwaldzka 51 | Gdańsk | Wrzeszcz

Wstęp wolny

kinoMANUAL to mała, niezależna manufaktura audiowizualna skupiona na eksperymentowaniu z ruchomym obrazem i dźwiękiem. Tworzy ją para wrocławskich artystów Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Eksplorują głównie analogowe techniki poklatkowe i manualny kontakt z audiowizualnym tworzywem.

W październiku 2018 roku ich wspólny film 25/25 otrzymał drugą nagrodę na festiwalu Punto y Raya, dzięki czemu uzyskał dostęp do szerokiej widowni na całym świecie. Rok 2019 upłynął na intensywnych podróżach: Finlandia, Wielka Brytania (na wspólnej trasie z Pin Park), Austria, Litwa, Japonia i Włochy. Duet zaczepił również o Biennale Sztuki Mediów WRO19 i Wydźwięki w Galerii EL. 

Wystawa w Koloni Artystów podsumowuje i zamyka niezwykle intensywny rok twórczych działań. Ekspozycja prezentuje wybrane projekty audiowizualne oraz obiekty powstające w trakcie prac nad filmami. Całość zaaranżowana na małą, kieszonkową skalę. Wernisaż będzie okazją do zapoznania się z mniej znanymi projektami i eksperymentami, które kinoMANUAL pokaże na żywo w atmosferze relaksu i bez pośpiechu.

www.kinomanual.pl

Wystawa realizowana jest w ramach projektu pt. OPEN, który został dofinansowany z Miasta Gdańska.