Koncert

27.05.2016 godz. 20.00
BARTEK KUJAWSKI
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz.
Wstęp 10 pln

Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny: Trzecia Fala, Nowe Idzie od Morza, Glissando, Konkubinat Kultury.
Koncert realizowany jest ze środków własnych (Do It Anyway).

Bartek Kujawski (znany również jako 8rolek) wydaje płyty i koncertuje od piętnastu lat. Ma na swoim koncie wydawnictwa w wytwórniach Mik.Musik, BDTA, Sangoplasmo, CockRockDisco, Warsztat8r i Raban. Występował na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, między innymi na: Club Trasmediale (DE), Wien Modern (AT), SKIF (RU), Fusion (DE), NEXT (SK), PHONO (DK), Unsound (PL), Nowa Muzyka (PL). W styczniu tego roku premierę miał jego najnowszy album „A kto jest słaby, niech jada jarzyny” wydany wspólnie przez Mik.Musik i Altanova Press.

"[...]muzyka Kujawskiego nie wymaga tłumaczeń, sama w sobie jest niezwykle plastyczna, działa fizycznością dźwięku i jego dynamiką, mając momentami charakter dziecięcej zabawy, której zaprzecza jednak całościowa forma, bardzo precyzyjna i w sumie oszczędna, stworzona chyba bez żadnej presji nawiązywania do modnych nurtów współczesnej sceny elektronicznej."
Bartek Chaciński, Polifonia

"Najnowszy materiał "A kto słaby niech jada jarzyny" wydany dla Mik.Musik.!. pomimo faktu, że nadal pozostaje bezkompromisowym zapisem muzycznej wizji łodzianina, ma szanse wpisać się w szerszy kontekst, jakże aktualnej postklubowej estetyki, której kręg zataczają święcący obecnie tryumfy artyści tacy jak Oneothrix Point Never, Holly Herndon, Arca, a jeszcze chwilę temu Jam City."
Bartosz Nowicki, 1uchem1okiem

"Jak dla mnie tegoroczny krążek „A kto słaby, niech jada jarzyny” to jedna z najciekawszych pozycji w dyskografii łodzianina. Oczywiście, Kujawskiego nie opuszcza swoisty rodzaj humoru (już same tytuły nagrań wiele mówią: „kapar ciernisty”, „kozibród porolistny”, „cebula kartoflanka” itd.), który znakomicie łączy się z poszarpaną, rozkudłaną, zdehumanizowaną i niegrzeczną, a momentami nawet upiorną elektroniką" Łukasz Komła, nowamuzyka.pl