Otter Songs Live (premiera)

11.05.2018 godz. 21.00
Kolonia / Gańska / Wrzeszcz

Występ audiowizualny z okazji premiery albumu Uku “Otter Songs”

Uku (Łukasz Plenikowski) – trójmiejski producent, wokalista, gitarzysta. Twórca onirycznej i organicznie brzmiącej elektroniki z bogatym ambientem i medytacyjnymi rytmami. Autor muzyki filmowej i teatralnej. 

W 2014 roku zadebiutował EPką „Intension”, wydaną na winylu przez francuską wytwórnię Eklektik Records. Ciepłe tekstury i fragmentaryczne melodie, podszyte głębokim basem i nerwowymi partiami klasycznych maszyn perkusyjnych, przykuły uwagę recenzentów i słuchaczy. Ostatni utwór z EPki, 7-minutowy „Iceplit”, wyznacza dalszą ścieżkę rozwoju muzyka – pojawia się wokal. 

Wydany rok później, pochmurny „Diskord” z kompilacji „Nowe idzie od morza”, potwierdza liryczny kierunek muzyki Uku i stanowi przedsmak albumu, nad którym trójmiejski producent pracował przez ostatnie lata. 

„Otter Songs” to pierwszy długogrający album muzyka. Choć na płycie przeważa oniryczny klimat znany z poprzednich produkcji, zmieniła się metoda twórcza: z minimalistycznej i dekonstrukcyjnej na maksymalistyczną. Podstawę utworów stanowią solidne, jednostajne rytmy, nadbudowane przez wielowarstwową, gęstą aranżację. Pierwszy plan okupują zwielokrotnione partie wokalne o bardziej tradycyjnym charakterze lub przetworzone i abstrakcyjne wokalizy. 

Radosław Deruba - performer wizualny, autor teledysków, autorskich wizualizacji, wykonawca wizualizacji generatywnych. 

Swoje prace prezentował na licznych koncertach i wystawach indywidualnych na całym świecie, m.in. w Centro Nacional de las Artes w Meksyku, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Brancaleone w Rzymie, Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka Festival, Interference Festival, Pałacu Królewskim w Warszawie, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Festiwalu Circle of Light w Moskwie, Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku, Toruniu i Warszawie oraz w Loophole w Berlinie. Zwycięzca Grand Prix na Biennale WRO 2017 Draft Systems w kolektywie Elvin Flamingo + INFER oraz Festiwalu Videozone 2015 na najlepsze wizualizacje. Finalista festiwali wizualnych : Circle of Light Moscow, inSPIRACJE 2014, LPM 2013 Mexico, LPM 2013 Rome, Videozone 2012 i 2013, IN & OUT 2012. Koordynator Międzynarodowego Konkursu VJ Battle na Interference Festival. Od 2008 roku prowadzący warsztaty z zakresu animacji I wizualizacji. Współtwórca kolektywu INFER.

Teledysk do singla promującego „Otter Songs”:
https://www.youtube.com/watch?v=0TuoYO0h1v4

Bilety w cenie 10 pln do nabycia przed koncertem w Kolonii.
Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Organizator: Kolonia Artystów
Patronat:
Glissando
Nowe idzie od morza
Metropolitalna Karta do Kultury