25.11.2023 | g. 20:00

25.11.2023 -------- WESTON OLENCKI | ZBIGNIEW CHOJNACKI

DNA Festiwal 2023
Kolonia | Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 51

Bilety: 40 pln | https://app.evenea.pl/event/dna2023/

_____________________

DNA Festiwal 2023 to dni muzyki, na które składają się z 5 koncertów w okresie jesienno - zimowym. W tym roku postanowiliśmy rozłożyć koncerty na 3 miesiące: październik, listopad, grudzień. W ramach projektu zaprezentujemy 5 koncertów zagranicznych i krajowych artystek i artystów, którzy w swojej twórczości wykorzystują takie gatunki muzyczne jak drone, noise, ambient ale też tworzą kompozycje elektroakustyczne. Pierwsze litery nazwy festiwalu pochodzą od gatunków muzycznych: Drone, Noise, Ambient i tworzą skrót DNA. Kod DNA pełni rolę nośnika informacji genetycznej organizmów żywych, natomiast w naszym projekcie skrót DNA pełni rolę nośnika informacji muzycznej.

20:00 -------- WESTON OLENCKI

Kompozytor, muzyk i inżynier dźwięku. Pochodzi z Karoliny Południowej, obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Tworzy prace skupiające się wokół zagadnień muzyki instrumentalnej – jej kontekstów i konstruktów, różnych zapośredniczonych praktyk słuchania i improwizacji, zakorzenionych w historii technologicznej, materialnej i kulturowej ludowego tworzenia sztuki.

21:00 -------- ZBIGNIEW CHOJNACKI

Zbigniew Chojnacki (1992) – akordeon/elektronika Z akordeonem i mnóstwem żywej elektroniki jest gotowy na muzyczne ryzyko bez zabezpieczenia. Jego improwizacje oscylują między ambientem, hałasem, dronem i... bluźnierstwem? W każdym razie każde spotkanie artysty, publiczności, przestrzeni i instrumentu jest zupełnie inne niż wszystkie poprzednie i wszystkie kolejne. Chwilami zrelaksowany, chwilami w pośpiechu, ale zawsze w drodze do nowych połączeń melodycznych. Występował na takich festiwalach jak m.in. A L’Arme Festiwal w Berlinie, Sharpe Festiwal w Bratysławie, LEM Festiwal w Barcelonie, Ring Ring Festiwal w Belgradzie, WOS Festiwal w Santiago de Compostela, Oct Loft jazz Festiwal w Shenzhen, Musikprotokoll Festival w Grazu , Avant Art Festiwalu w Warszawie, WORM w Rotterdamie, Skanu Mezs w Rydze, La Nature Festival w Vielsalm (BE) czy Oslo Jazz Festiwal. Miał okazję współpracować z takimi artystami jak m.in. Łukasz Czekała, TOC, David Kollar, Ramon Prats, Yuhan Su John Derek Bishop, Colin Stetson, Mats Gustafsson, Joelle Leandre, Anna Gadt, Krzysztof Gradziuk.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Organizator: Kolonia Artystów

Patronat: Notes na 6 tygodni | Glissando | Nowe idzie od morza | Prestiż | ANXIOUS