Lucyna Kolendo // O mojej babci

Zapraszamy na wernisaż Lucyny Kolendo "O mojej babci"
Czwartek, 11.08.2016, godz. 19:00
Kolonia Artystów / Dolne Miasto / ul. Dolna 4

Otwarte Pracownie Artystyczne - 19.30 
Magdalena Mellin, Leszek Krutulski, Karolina Kardas, Ajku.

Wystawa czynna od 11.08.2016 do 09.09.2016 po uprzednim umówieniu telefonicznym (696 157 216).
Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. "MIESZKAŃCY".
Projekt "MIESZKAŃCY" jest współfinansowany przez Gminę Miasta Gdańska.
Wstęp wolny.

Podczas wizyty u mojej babci znalazłam w łazience duże, białe prześcieradło suszące się na wannie. To był dla mnie punkt wyjścia – nie tylko na poziomie estetycznym, ale przede wszystkim metaforycznym. Prześcieradło stało się wskazówką do poszukiwań ukrytych oznak starości układających się w narrację, której wcześniej nie zauważałam. Zazwyczaj moje fotografie przedstawiają bliskie mi osoby i zwierzęta – cykl ten naturalnie wpisuje się więc w tę formułę. Tym razem jednak w historii pojawiają się przedmioty, które mówią o życiu równie dużo co sam człowiek. Samotność, przeczucie końca, relacje między ludźmi i to, co pozostaje między nimi niewypowiedziane, to wątki, które mnie interesują.

W trakcie otwarcia będzie można nabyć książkę 4 Programu Mentorskiego wydaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Fotoreporterów SPUTNIK. 

Po wernisażu zapraszamy no Otwarte pracownie Artystyczne:
Magda Melin, Leszek Krutulski, Karolina Kardas, Ajku.

BIO

Lucyna Kolendo (ur. 1988) artystka wizualna. Porusza się w obszarze fotografii, dźwięku i animacji. Ukończyła studia magisterskie na wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rezydentka Kolonii Artystów. Jej praca skupia się wokół jej najbliższej rodziny poruszając temat starzenia się i samotności. Równolegle zbiera narracje, dźwięki i obrazy z Dolnego Miasta w Gdańsku, które podlega ciągłym przemianom. Absolwentka Programu Mentorskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów SPUTNIK, w trakcie którego pod kierunkiem Adama Pańczuka dokumentowała codzienność swojej babci. Publikowała m.in. w Shots i Adbusters. Nagrodzona Hubert Sielecki Preis na festiwalu Tricky Women Film Festival 2014 w Wiedniu. Od 2013 r. pracuje jako wykładowca.

Więcej info na:
www.lucynakolendo.com
www.mieszkacydolnemiasto.blogspot.com