03.09.2011-31.10.2011

"to - tu"
Ania i Adam Witkowscy
W ramach WRZESZCZ ART!
Pokaz filmów/wystawa/instalacja

 

Bardzo często inspiracją dla naszych działań i realizacji jest najbliższe otoczenie. Zwyczajność, codzienność. Od 7 lat mieszkamy we Wrzeszczu, więc często właśnie on stanowi nasz punkt odniesienia w projektach.
Wystawa w ramach Wrzeszcz ART! jest zbiorem luźnych elementów, realizacji z ostatnich kilku lat czy miesięcy, których wspólnym mianownikiem jest miejsce. To nietypowe dla nas zestawienie prac z dzielnicowego klucza, powoduje, że wystawa nabierze retrospektywnego charakteru. Zwłaszcza, że idea Kolonii Artystów polega na stworzeniu wideo archiwum lokalnych twórców, do którego grona się zaliczamy:)


W związku z powyższym, będzie można obejrzeć dokumentalny film „Zmiana” o rozbiórce przedwojennego budynku Siemensa (taki szyld za oknem towarzyszył nam przez parę lat, aż zastąpiła go mieszczańska Villa Wajdeloty), zwielokrotniony papierowy model naszego domu, raz piękny i idealny, innym razem częściowo zdestruowany, zdeformowany, jak każde miejsce, które ma swoją historię któą można odczytać dopiero przy bliższym poznaniu.
Znów wylegną ze szczelin lokalne pająki, nasi współdomownicy.
Oglądających wystawę chcemy powitać zbiorem wycieraczek do butów, swoisty tribute to nasza klatka schodowa. Zaprezentujemy również wideoklip D4D How you dare, zrealizowany na cmentarzu Srebrzysko.
Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć w małym czarnym pomieszczeniu [Galeria 6.21] przegląd prawie wszystkich naszych dotychczasowych realizacji wideo.
Zapraszamy serdecznie od 3 września do Wrzeszcza!
ania_adam