Christian Meaas Svendsen

19.10.2017 godz. 19:00
Nowa Kolonia
Al. Grunwaldzka 51 / Gdańsk 

Trasa norweskiego kontrabasisty Christiana Meaasa Svendsena będzie połączeniem jego solowych występów jak i improwizowanych koncertów z polskimi muzykami.

Svendsen, związany z takimi projektami jak Nakama, Duplex, Ayumi Tanaka Trio, Large Unit, Aksiom, Momentum i założone przez niego Nakama Records, jest jednym z najciekawszych muzyków nowej norweskiej sceny około-jazzowej i improwizowanej.

W maju tego roku nakładem Nakama Records opublikowana została druga solowa płyta Christiana - AVIN.

Natan Kryszk
Student Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek założyciel tria Pokusa (Olter/Bryndal/Kryszk) które występowało na wielu festiwalach jak Niewinni Czarodzieje, Jazz Jantar, czy Fama oraz na deskach wielu klubów. Zespół wydał dwa albumy w 2016 roku (kaseta live i album studyjny nagrany w 2013 roku).

Natan czynnie uczestniczy w tworzeniu Warszawskiej sceny improwizowanej w cyklu Impro Mitting oraz poprzez udział w Warszawskiej Orkiestrze Improwizowanej Raya Dickatyego. Tworzy ambitny duet razem z Brunem Jasieńskim i wieloma innymi składami eksperymentalnymi. Współpracuje chętnie z zespołami przy nagraniach i koncertach: Jesień (Toruń), Mięśnie, Black Coffee, Szelest Spadających Papierków, Rosa Vertov, Cosovel i inni wspaniali. Brał udział w spektaklach tanecznych Irada Mazaliacha i Marty Ziółek.

Jest miły i sympatyczny.

?? WSTĘP WOLNY

??WWW:

www.christianmeaassvendsen.com
www.soundcloud.com/christianmeaassvendsen 

 

??Patronat medialny:

Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Metropolitalna Karta do Kultury
eskaem.pl

??Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway)

??Organizator: Kolonia Artystów 

 

//trasa zorganizowana przez Teo Oltera z pomocą klubów\\