11.11.2023 g. 20:00

IMPROWIZACJE | 11.11.2023 | g. 20:00

Marie Takahashi - altówka

Marcin Bożek - gitara basowa

Ola Rzepka - perkusja

Bilety 30 płn https://app.evenea.pl/event/improwizacje/

________________

Marie Takahashi, altowiolistka modern i baroku, kompozytorka i improwizatorka urodziła się w Sapporo w Japonii w 1985 roku.

Na tle muzyki klasycznej i dawnej buduje żywe kontrasty dźwięków minimalistycznych/abstrakcyjnych i ekspresyjnych.\

Współpracowała z wieloma międzynarodowymi muzykami, w tym z Tristanem Honsingerem, Axelem Dörnerem, Hui-Chun Lin, Shuichi Chino, Joelem Gripem, Antonio Borghini, Cedrikiem Fermontem, Michelem Donedą, Sylvią Hinz, Burkhardem Beinsem, Tadahiko Yokogawą, Toshimaru Nakamurą.

Jej ciekawość skłoniła ją do współpracy z artystami z różnych dyscyplin, takich jak wideo na żywo, film, animacja, teatr, break dance, taniec butoh, tatuaż, poezja i proza. Jedną z jej specjalności jest tworzenie z artystami plastycznymi i współpracowała z Jamesem Devlinem, Éric Fourmestraux, Tea Mäkipää, Laure Catugier, Akane Kimbara i Riccardo Buck. W 2018 roku rozpoczęła eksperymentalną kompozycję z wykorzystaniem technik kaligraficznych, kolorów, kształtów i liczb.

Jej prace prezentowane były w Berlinie, Sapporo i Tokio.

https://marietakahashi.info/

Marcin Bożek - muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej ( 2003r ). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv współpracuje z Tomasz Gadecki, Mikołaj Trzaska, Paulina Owczarek, Ken Vandermark, Rafał Mazur. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Zespoły; założyciel, dyrygent Gdynia Improvisers Orchestra, Olbrzym i kurdupel, Bass Solo, Double trouble.

https://marcinbozek.pl/

Ola Rzepka - perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej. Kiedyś grywała bardziej piosenki m. in. w zespole Drekoty, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Alte Zachen, Wovoka i innych. W ostatnich latach działa aktywnie na polu muzyki improwizowanej, m.in. z Zofią Ilnicką /DEAE/, Łukaszem Marciniakiem /Perforto/, Witoldem Oleszakiem /orro/, czy Krakow Improvisers Orchestra.