Teheran calling.

20.08.2016 godz. 21.00
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz.
Wstęp wolny.
Pokaz (zakup licencji) jest finansowany z 1% Waszego podatku na działalność statutową Kolonii Artystów.

'Raving Iran' to dokument o didżejach z kraju, w którym za taniec idzie się do więzienia, a za organizację imprezy można zostać pobitym przez policję.

'Raving Iran' to obraz nakręcony przez Susanne Regina Meures, opowiadający o nielegalnej scenie muzyki elektronicznej w Teheranie. Islamska Republika Iranu zakazuje tańca czy wszelkiego rodzaju imprez. Główni bohaterowie dokumentu, Anoosh i Arash (występujący jako Blade & Beard), organizują w tajemnicy przed władzami rave'y na pustyni, narażając swoją wolność a nawet życie. Jeden z nich nosi na twarzy blizny po aresztowaniu przez policję.

W 2014 roku duet po raz pierwszy wystąpił legalnie na scenie podczas Lethargy Festival w Zurychu. Euforia po zastrzyku wolności szybko opada, gdy przychodzi czas powrotu do Iranu.

Festivale:

Visions Du Réel, Dok.fest Munich, Hot Docs, Bellocs, Iranian Film Festival Zurich, Krakow IFF, Hot Docs Australia, Encounters ZA, Biografilm, Middle East Now, Brave Festival, Turku Modern Festival, Audioriver Poland, SPFF Croatia, Guanajuato IFF, Festival de Film Locarno, Ambulante Colombia, GEM Fest, Kitzbühel IFF, Oulu Music FF

www.ravingiran.com
www.riseandshine-berlin.de/portfolio_page/raving-iran

Współpraca: Rise and Shine Berlin 
www.riseandshine-berlin.de