15.12.2017 godz. 20:00

Kolonia / Gdańsk / Wrzeszcz

MIKOŁAJ TRZASKA

Ikona jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem, odbywa bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i współczesną muzyką improwizowaną. Jest saksofonistą, klarnecistą basowym i kompozytorem, wyrósł na gruncie yassu - artystyczno-społecznego ruchu, który na przełomie lat 80. i 90. zbuntował się przeciw skostnieniu polskiego jazzowego środowiska. Wraz z grupą przyjaciół muzyków, zmienili oblicze polskiej muzyki jazzowej. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości, oraz równie kreatywnego Łoskotu.

RABIH BEAINI

Rabih Beaini jest libańskim muzykiem znanym również jako Morphosis. Jest eklektycznym DJ-em, producentem muzyki elektronicznej oraz zawziętym współpracownikiem wielu artystów. Improwizuje zarówno z muzykami elektronicznymi, jak i akustycznymi.

Niewiele osób potrafi zagrać tak wymagający i intrygujący koncert, podczas którego dark wave, krautrock, post wszystko i techno funkcjonują obok siebie jako jedna nawiedzona harmonia hardware’u. Jego wytwórnia Morphine jest dźwiękowo nieprzewidywalna zarówno jak jego własne remiksy czy zdumiewające płyty długogrające takie jak ponadczasowe dzieło „What We Have Learned”.

Bilety dostępne w Kolonii Artystów:

- w dniu 6.12.2017 w cenie 20 PLN (limitowana ilość / "mikołajkowe prezenty").
- od 7.12.2017 w cenie 30 PLN

 

Organizator:
Kolonia Artystów
Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway)

Patronat:
Glissando
Nowe idzie od morza