Wystawa pt. RENDER

Otwarcie: 09.10.2020 g.19:00
Wystawa 10-30.10.2020 | 12:00 - 22:00 | Kolonia | Wrzeszcz
Wstęp wolny. 

RENDER jest inicjatywą, która swoje działania przekłada na projektowanie, tworzenie liternictwa, druk warsztatowy, wizualizacje, dźwięk. Narzędzia i nośniki wykorzystane w projektach RENDER są transformacją analogu z digitalem, która pozostawia finalnie wydobyty brud i zakłócenie, od rozblurowanych pixeli po mechaniczny szum. Podstawą do tworzenia projekcji i procesu przekształceń stają się często drukarskie błędy, wynikające z pracy manualnej, eksperymentu i technik, które wyznaczają ich odrębną jakość wizualną, między innymi druk ksero, sitodruk, druk z blach offsetowych czy monotypia wykonywana bezpośrednio na slajdach.

Wystawa grafik, plakatów, video i wydawnictw wraz z koncertami będzie kompleksowym doświadczeniem łączącym experimental techno, industrial techno, post-industrial, EBM, noise wraz z ruchomymi sekwencjami obrazów wyświetlanych na telewizorach. Surowy, intensywny charakter wynikający z formuły DIY stanowi kontynuację kultury alternatywnej w Łodzi, a otwartość na innych artystów i osoby zaangażowane w rozwój sceny muzyki niezależnej tworzy relacje współpracy wykraczając poza przyjęte definicje.

Inicjatywa powstała ze wspólnego działania Piotra Sochy, Oli Hoffer i Przemka Hoffera. Każde z wydarzeń przyjmuje różnorodną konfigurację, wprowadzając dynamikę i wyznaczając własny przebieg. Za każdym razem jest to nowa przestrzeń muzyczna jak i wizualna budowana przez artystów i odbiorców.

Wydarzenia i projekty audio-wizualne RENDER sięgają po występy live, performens, dj set w konfrontacji z projekcjami wizualnymi, video, animacją, wizualizacjami live, set designem. Do tej pory odbyło się kilkanaście wydarzeń w przestrzeni: P29, Ferment na Off Piotrkowskiej, 6 Dzielnica, Konkret w Muzeum Sztuki, Muzeum Książki Artystycznej oraz online. Zagrali: Maciej Ożóg, G-Sound, Skrotten, Six, Narson Nelson, MOIST HARDWARE, Your Mad Friend, Mono, RDN, Ratepus JD, Zelde743, Keeps, Lvks, Sunset 21, Blumental, Fisherboyz, DMNSZ, Wiktor Skok, Perfuzat, Krzysztof Freeze Ostrowski, Julek Płoski, LOT, Kuba Wandachowicz, Fraktura43, F(x) + A×P, A-tra oraz wytwórnia ODrex Music z Berlina. Wizual: Fawia Flav, ola_hoffer, NEVERLETGOFME, d_stolarska & k_kultys, Mateusz Otulak, Suzia Piguła, Jakub Pieczarkowski, Tom Skof, m_kilber, m_sumińska, Marta Kortan, F(x). RENDER AUDIO-VISUAL COMMUNITY.

Na wystawie zaprezentowane zostanie również pierwsze wydawnictwo RENDER, które ukaże się na chromowe kasecie wraz z ręcznie wykonanymi drukami i archiwum zdjęć. Wśród artystów, którzy wystąpili do tej pory na RENDERze, a ich nagrania znalazły się na kompilacji, to Krzysztof FREEZE Ostrowski, Moolsaasa, Twin Peetz, Fisherboyz, Zelde743, Moist Hardware, A.Tra, Narson Nelson.

_______________________

Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN.

Projekt OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

_________________________________________________________________

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Identyfikacja graficzna: WEDZICKA

Kurator: Sylwester Gałuszka

Organizator: Kolonia Artystów

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku 

Patronat medialny: Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando