Wyobraź sobie świat bez muzyki

Kolonia Artystów przy współpracy w Docs Against Gravity oraz BYTÓW Browar Kaszubski zaprasza na pierwszy pokaz z cyklu KINO NOCNE - film muzyczny w reżyserii Stefana Schwieterta "Wyobraź sobie świat bez muzyki"

Start 22:00
Czas filmu: 1 godz. 23 min
Wstęp 10 pln 

Organizator: Kolonia Artystów
Partner: Docs Against Gravity
Sponsor: Bytów Browar Kaszubski

„Wyobraź sobie świat bez muzyki” – laureat „Nosa Chopina”, zwycięzcy muzycznej sekcji MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FF (kolejna edycja w Gdyńskim Centrum Filmowym 17-26 maja) to historia Bila Drummonda, muzycznej legendy i ekscentryka, celebryty, filozofa, aktywisty i manipulatora, który na oczach widzów i z ich udziałem! realizuje najnowsze dzieło - enigmatyczny projekt K17. 

Bil Drummond – w latach 80. i 90. ubiegłego wieku współtwórca punkowego Big In Japan i acid-popowego KLF, pisarz, były celebryta, filozof, aktywista, producent, manipulator, człowiek, który spalił milion funtów w gotówce oraz straszył karabinem maszynowym swoją publiczność, propagator idei No Music Day, w ostatnich latach poświęca się projektowi K17. To utopijny, rozciągnięty na wiele lat projekt chóru, który tworzy muzykę odrzucając muzyczną tradycję, słowa melodię oraz rytm. Drummond podróżuje po całej Wielkiej Brytanii, nagrywając napotkanych ludzi, którzy wydają, wywrzaskują, wymrukują i wyjękują bardzo różne dźwięki. Całość miksuje, odsłuchuje w głuszy i… na zawsze kasuje z pamięci komputera. 

Film w reżyserii Stefana Schwieterta jest opowieścią o radykalnym poszukiwaniu wolności – Drummod jest opętany ideami bycia w teraźniejszości, prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem i „czystym” dźwiękiem. Nie odcina kuponów, cały czas poszukuje nowych rozwiązań i inspiracji. Kieruje się w stronę coraz bardziej ulotnych, efemerycznych działań – w dzisiejszym świecie, nastawionym na zapisywanie, powielanie i udostępnianie takie gesty mają olbrzymią wartość. Obdarzony ujmującą charyzmą i twórczym ADHD, olbrzymi, pozbawiony artystowskiej pozy, jest równocześnie błaznem i mędrcem, kimś, kto przeniknął tajemnicę życia i sztuki i potrafi zarówno z nich kpić, jak i czerpać niezmierzoną radość.

Więcej:
www.againstgravity.pl/films/wyobraz-sobie-swiat-bez-muzyki

Poster

by SG