25.10.2018 godz. 19.00

VII edycja NeoArte - Syntezator Sztuki
Gdańsk, 25 października 2018

Neo Electric Quartet part 2
Electric Primitivo (Szwajcaria)

NeoArte - Syntezator Sztuki to festiwal prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej, platforma łącząca artystów z różnych kultur i dziedzin sztuki, wydarzenie intrygujące i nietuzinkowe dające szansę na kontakt z muzyką i sztuką pobudzającą nowe obszary ludzkich zmysłów i wzbogacającą spojrzenie na świat. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest trójmiejski zespół NeoQuartet, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej. 

VII edycja festiwalu NeoArte skupia się na syntezie sztuk, podążając za trendem, który obserwujemy wśród artystów na całym świecie. We współczesnej twórczości zaciera się granica pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki. Kompozytorzy tworzą dzieła z pogranicza video artu i teatru, artyści sztuk wizualnych tworzą instalacje dźwiękowe, teatr i taniec podążają w kierunku sztuki performatywnej. Coraz trudniej jest wyznaczyć granice pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości, coraz łatwiej przychodzi nam ich łączenie. 

Każdy z koncertów VII edycji festiwalu jest zaplanowany jako spektakl multidyscyplinarny, podczas większości z nich publiczność będzie częścią procesu artystycznego. Począwszy od inauguracji imprezy, gdzie NeoQuartet przedstawi kolejną odsłonę unikatowego wydarzenia Neo Electric Quartet oraz zaprezentowany zostanie projekt Electric Promitivo stworzony przez szwajcarskich artystów Arturo Corralesa oraz Emilio Guim; poprzez prezentację najnowszej sztuki koreańskiej oraz przedstawienie muzyki performatywnej z krajów leżących nad Bałtykiem w Ratuszu Staromiejskim; kończąc na sześciogodzinnym koncercie finałowym, na którym wystąpi czołówka europejskich wykonawców muzyki współczesnej (Spółdzielnia Muzyczna, Kwartludium, Rei Munakata) oraz zaprezentowane zostaną najnowsze utwory oraz instalacje muzyczne Wotjka Blecharza, patrona tegorocznej edycji festiwalu.

 

25.10.2018 - godz. 19.00 - Kolonia Artystów w Gdańsku
Neo Electric Quartet part 2
wykonawcy: NeoQuartet, Jerzy Kornowicz, Irek Wojtczak

Program:
Jerzy Kornowicz – Ekspansje na elektryczny kwartet smyczkowy (2018) *
Peter Machajdik – Terauchi na elektryczny kwartet smyczkowy (2018) *
NeoQuartet – Neo Electric I (2018) *
Electric Primitivo (Szwajcaria)
wykonawcy: Arturo Corrales - live electronics, Emilio Guim - electric guitar

 

Bilety 15-20 PLN