alejdoskop OPEN CALL // 9.03–15.04

Kalejdoskop – rodzaj zabawki, gdzie przez ruch otrzymujemy kompozycje z kolorowych szkiełek i lusterek. Niekończące się kombinacje obrazów powstają przez odbicie i multiplikacje, a każdy z otrzymanych efektów jest niepowtarzalny.

Chcemy zaprosić was do współtworzenia z nami I Edycji KALEJDOSKOPU, inkluzywnej przestrzeni, w której artystki_ści queerowi z Polski mogą wypowiedzieć się bez żadnych ograniczeń.

Interesujesz nas TY. Twoje przemyślenia i strategie w tworzeniu sztuki o wątkach nieheteronormatywnych. Oferujemy miejsce, w którym możesz się bezpiecznie poruszać. Nadesłane prace i materiały nie będą cenzurowane ani edytowane.

KALEJDOSKOP jest odpowiedzią na opresyjną blokadę twórczą w państwie podyktowanym przez religię i stereotypy. To włączenie nienormatywnych praktyk w pole sztuki zdominowane przez heteronormatywność. Celem wydarzeń składających się na KALAJDOSKOP jest przybliżenie i promocja artystek_ów działających w obszarze queer artu. 

Osoby zainteresowane, proszone są o wysłanie:
– propozycji pracy na wystawę (medium dowolne)
– portfolio/cv/biogram 

na adres maila fakaspgdansk@gmail.com

– Zakwalifikowane osoby proszone są o nadesłanie wszelkich instrukcji ekspozycyjnych.

– Wstęp do open calla jest darmowy, jednak wymagane jest finansowe pokrycie dostawy i zwrotu pracy, a także wszelkich kosztów dotyczących określonej ekspozycji.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Kolonii Artystów na Dolnym Mieście 22.05

START 9.03
DEADLINE 15.04