Servando Barreiro

15-06-2012 godzina 20.00
Closed Show | Servando Barreiro
Godz.22.00 Afterparty Stacja Deluxe

Servando Barreiro artysta audiowizualny, wystawiał swoje prace między innymi w Madrycie, Linz, Berlinie, na Islandii, w Galicji, Paryżu, Rzymie, Montevideo, Trondheim, Bergen i Oslo – czasami w postaci interaktywnych instalacji, innym razem w formie audiowizualnych przedstawień lub warsztatów poświęconych otwartemu oprogramowaniu i technologiom.

Jego ostatni projekt, minitronics.net jest poświęcony badaniu zagadnienia „physical computing” (przetwarzania namacalnego) przy użyciu tanich sensorów i otwartego oprogramowania.

W ramach projektu Closed Show zaprezentuje najnowszy projekt będący zsynchronizowanym audiowizualnym spektaklem z udziałem nowego lasera DIY jak również dostępnego na ten wieczór oprogramowana open source.  

Synthoscope

to spektakl audiowizualny, który eksploruje związek pomiędzy częstotliwościami słyszalnymi a ich wizualnym przedstawieniem. Nie jest to tylko czysto techniczna analiza, ale też estetyczne i bogate, a jednocześnie minimalistyczne widowisko. Część audio jest prezentowana na żywo przy użyciu samodzielnie skonstruowanych syntezatorów w połączeniu z technologią sprzętu audio rodem z lat 70. Jednym z tych sprzętów jest „zwojnica”, która przetwarza niesłyszalne fale elektromagnetyczne emitowane przez otaczającą nas technologię elektryczną na „dźwięk”. Co ciekawe, nawet bez użycia komputera, prawie każde urządzenie zasilane bateriami lub prądem elektrycznym generuje znaczne pole elektromagnetyczne dookoła siebie. Wersja 2.0 spektaklu jest zasilana laserami, dzięki czemu nie ma potrzeby używania „ciężkiego” oscyloskopu, kamery i projektorów.

 

CLOSED SHOW jest dostosowaniem strategii do zasobów i kreowaniem wydarzeń w porozumieniu z artystami. Jest to cykl comiesięcznych, bezpłatnych warsztatów, koncertów i spotkań z artystami, którzy zaprezentują swoje najnowsze innowacyjne projekty.

Spotkania z muzykami podczas próby dźwiękowej, mają wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oficjalnymi instytucjami kultury oraz klubami czy galeriami zajmującymi się promocją sztuki.

Organizator: Kolonia Artystów


www.closedshow.blogspot.com
www.servandobarreiro.es

Dotaa

Projekt Closed Show | Servando Barreiro jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.