Ecce Face

Mateusz Pęk
Wernisaż: 26.04.2014 godz. 18.00
Na wystawę składają się wybrane obiekty z ostatnich lat twórczości Mateusz Pęka + nowa instalacja + koncert grupy Pemë (Karol Ptach, Wiktor Kurc) muzyka- electronic landscapes. 

Kolonia Artystów | ul Miszewskiego 18 | Gdańsk Wrzeszcz
Wystawa czynna w dniach: 26.04 – 06.06.2014 uprzednim umówieniu się telefonicznym: 505 391 891 
Wystawa odbywa się w ramach projektu Wrzeszcz ART! 
Projekt Wrzeszcz ART! jest realizowany ze środków finansowych Miasta Gdańska.

"Mateusz Pęk jest jednym z pierwszych artystów w Polsce, który bada wpływ gier i programów komputerowych na kształtowanie się kondycji współczesnego człowieka. 
W swoich pracach wykorzystuje napięcie, jakie tworzy się między dwoma jakościami – ludzkim i mechanicznym, namacalnym i wirtualnym, organicznym i sztucznym. Owo napięcie jest źródłem pytań o kwestie ontologiczne: co dzieje się z rzeczywistością, z naszym sposobem jej pojmowania, jeśli podstawowe aspekty ludzkich działań są reprezentowane za pomocą sterylnie niematerialnego medium? Ten ontologiczny paradoks, którego Mateusz Pęk nie wyraża wprost, ale w obrębie którego stale się porusza wyznacza dynamikę refleksji nad jego pracą."

tekst Katarzyna Prajzner

Mateusz Pęk
Urodzony w 1978 r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie. Dyplom w 2002 r. w pracowni intermediów prof.Witosława Czerwonki, oraz 2006 r. w pracowni projektowania graficznego prof. Zdzisława Walickiego.

Zajmuje się instalacją multimedialną. Uczestnik wielu wystaw w kraju i zagranicą, więcej info na:  
www.mateuszpek.com

 

Spot wideo

Zapowiedź wystawy.

Mateusz Pęk "Ecce Face" from Kolonia Artystów on Vimeo.